Наліпки, наклейки, стікери – зручний, швидкий і ефективний метод переносу брендінга, текстів, або зображень на різні предмети і поверхні. В повсякденному житті ми стикаємось з наліпками майже на кожному кроці, але питання щодо виготовлення наліпок для власного бізнесу, або взагалі для використання особисто, багатьом здається незнайомим і складним. В цій статті ми хочемо розказати які бувають наліпки і як просто, легко і головне швидко створити і замовити наліпки, і навіть стікерпаки від майже 1 екземпляру.

Сучасні друкарні в Україні мають можливість виробляти наліпки різними способами друку і на різних матеріалах. Але всі вони мають свою специфіку, якісь методи друку дають можливість дешево виготовити велику партію, але при цьому мають доволі високу планку входу в виробництво, через високу вартість підготовчих процесів і необхідність приладки. Існують і цифрові методи друку які дозволяють друкувати від умовного аркуша, але за певних накладів вартість стає зависокою. Матеріали для друку наліпок існують умовно двох типів – самоклейкі папери і самоклейкі плівки, якщо перефразувати на професійній мові – впитуючі і не впитуючі. Фактично різниця в стійкості до вологи і механічній міцності, жорсткості.

Незважаючи на те що пропозицій по виготовленню наліпок на нашому ринку вдосталь, є основна проблема яка заважає багатьом підприємцям і власникам малого бізнеса замовити наліпки для власного бізнеса, або приватного використання. Ми говоримо про підготовку файлів до друку.

Виробництво наліпок можливо тільки за умови наявності коректно підготовленого файлу для друку і зазвичай для того щоб зробити замовлення необхідно звертатись до спеціаліста з додрукарської підготовки (дизайнера), потім шукати друкарню, погоджувати матеріали, наклади та інше. Цей процес заважає не тільки замовнику, а також робить невеликі наклади нецікавими і для типографії. Возитись з одним замовленням на умовні 100 грн. не ефективно і невиправдано, тому короткі наклади друкуються по завищеній вартості, або не мають пріоритету, це не зважаючи на те що підготовка файла до друку має однакову цінність для будь якого накладу.

Маючи на меті зацікавити приватних клієнтів і малий бізнес ми створили платформу ПакХаб яка дозволяє створити дизайн в конструкторі, використовувати попередньо підготовлені шаблони відсортовані по категоріях, або замовити дизайн. Ми пропонуємо наліпки на будь який випадок, на різних матеріалах, в тому числі прозорих і металізованих. Замовити наліпки тепер просто і швидко, перейдіть на сайт ПакХаб, оберіть необхідний Вам тип і створіть дизайн, або використайте наявний. Також ми пропонуємо створення дизайну. Для замовлення потрібного переходьте за посиланням:

https://packhub.com.ua/uk/naklejki-ta-stikeri

Технічні особливості і специфіка яку слід мати на увазі при замовленні наліпок.

Способи друку – при малих і середніх накладах слід використовувати цифровий аркушевий, або широкоформатний друк. При друці прозорих наліпок зверніть увагу на кольорову схему за якою створений файл. В більшості випадків доцільно використовувати окрім основної кольорової тріади CMYK додатковий колір W (White). Цей колір має бути розташований під графічними елементами для забезпечення контрастного відображення. Без білого через пропускання світло на прозорій плівці зображення значно втрачає контраст і виглядає розмитим.

https://packhub.com.ua/uk/naklejka-na-sklo

Аркушевий цифровий друк дає гарні результати і високу якість, але має обмеження в форматі (розмірі) аркуша до 330х480 мм. Якщо необхідно друкувати наліпки більших розмірів, використовується широкоформатний друк. Ширина стандартних плівок для широкоформатного друку до 1600 мм, а довжина рулона до 50 метрів, що фактично і є обмеженням задруковуваного розміру.

Матеріали для друку – аркуші, або рулони з задруковуваним шаром, клейким шаром і підкладкою для легкого відділення наліпки від основи. Бувають папери і синтетичні матеріали. Синтетика буває ПВХ, ПП, ПЄ, а також металізовані плівки.

Папери – відрізняються виробником, товщиною, кольором і типом підкладки. З паперами все відносно просто, тому що це найдешевший тип наліпки, який обмежений в використанні умовами (дощ, сніг, механічна дія) і має відносно малу стійкість. Але може використовуватись в аплікаціях де не потрібне тривале використання і дозволяють умови.

Плівки – з синтетичними матеріалами все набагато складніше. Існують як матеріали для різних видів друку (аркуші і рулони), так і різні типи використовуваного пластику. Найдешевший ПВХ (Полівінілхлорид), але він відносно товстий (50-80 мікрон), тягнеться і негативно впливає на екологію. ПП (Поліпропілен) має схожі на ПВХ властивості, але дорожчий, при цьому становить меншу загрозу для навколишнього середовища. ПЕ (Поліестер) не тягнеться, тонший і забезпечує дуже добру адгезію фарби. Значно дорожчий за ПП і ПВХ, але безальтернативний при використанні на поверхнях з радіусом (косметичні пляшечки, ручки, будь які циліндричні поверхні з малим діаметром), тому що забезпечує мінімальний поверхневий натяг і дуже добре тримається на виробі.

https://packhub.com.ua/uk/naklejki-dlya-kosmetiki

За кольором плівки бувають білі, прозорі, кольорові і металізовані. Прозорі і металізовані потребують додаткові фарби для друку. Металізовані плівки значно дорожчі за білі і прозорі. Також плівки мають різні клейові основи – постійні, тимчасові, кольорові (для блокування світла). Існують також спеціальні плівки – для вікон одностороннього обзору, це плівка з перфорацією що дозволяє пропускати світло і на певній відстані з однієї сторони несе візуальне зображення. Використовуються для реклами на вікнах. Для легкого монтажу з мікроканалами через які видаляється зайве повітря, спеціальні легко руйнівні для пломб і багато інших.

https://packhub.com.ua/uk/garantijni-naklejki

Постдрукарська обробка – після друку деякі наліпки варто ламінувати, в якихось випадках через низьку адгезію фарби, в деяких для захисту. Ламінація буває гаряча (тонкий захисний шар) і холодна, це фактично прикатка прозорої плівки поверх задрукованої. При використанні холодного ламіната слід звернути увагу на те якою плівкою буде ламінуватися наліпка, всі бачили вантажівки на яких така плівка пливе через низьку стійкість клею до нагрівання, або через різні теплові характеристики розширення, і через рік два це вже не виглядає красиво. Після друку і можливої ламінації наліпки необхідно порізати, в залежності від форми і типу використовують прямокутну порізку ножем, або фігурні форми за допомогою плоттера.

Слід пам’ятати що сучасні плоттери мають систему оптичного позиціонування що фактично друкується на аркуші або рулоні, це зменшує ефективну площу для друку.

Проект ПакХаб створений для малого бізнесу і приватних замовників, ми пропонуємо замовлення продукції за допомогою зручного алгоритму – створення файла в конструкторі за допомогою готових шаблонів, завантаження власних готових файлів, замовлення дизайну. Вартість і терміни виготовлення зазначені в кожному продукті і видні одразу при замовленні. Замовлення відправляються клієнтам кожного дня, тому для нескладних виробів термін від замовлення до отримання від 2х робочих днів.

Будемо раді допомогти, ваш поліграфічний експерт

https://packhub.com.ua/