Економічна грамотність населення сприяє процвітанню країни та правовому врегулюванню суспільних відносин в різних сферах. Здобуття економічної освіти в Україні відкриває перспективи студенту для майбутнього працевлаштування та глобально впливає на соціально-економічний розвиток країни. 

Варіанти для здобуття економічної освіти

Вступити на економічну спеціальність мають право випускники 9-х, 11-х класів та фахівці інших спеціальностей, які бажають змінити фах та отримати другу вищу освіту. Закладами, які надають послуги з отримання економічного фаху є університети, інститути, ліцеї, коледжі та бізнес-школи, які створюються при університетах. Наприклад, на https://bs.krok.edu.ua/ru/magistr-mediacii-i-menedzhmenta-konfliktov/, можна перекваліфікуватись у менеджера, управлінця чи здобути професію медіатора, який працює у галузі організаційного розвитку, цивільних та кримінальних прав.

 Новий порядок надання субвенції на соціально-економічний розвиток деяких  територій - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика,  коментарі

Економіка для учнів доступна після подання мотиваційного листа та успішного проходження співбесіди для студентів з неповною базовою освітою ( 9 класів) та за результатами мультимедійного тесту чи ЗНО із трьох предметів (для 11 класів) – української мови, математики та одного предмету на вибір.

Заяви на подання документів до обраного навчального закладу подаються зручним способом через електронний кабінет. Які вимоги висувають виші до абітурієнтів, можна знайти на офіційних сайтах закладів.

Де знадобиться економіст

Економісти затребувані в:

  • органах місцевого самоврядування та державного управління;
  • центрах соціального захисту населення;
  • будівельній та агрогалузях;
  • відкритті власної справи;
  • страхових та консалтингових організаціях;
  • інших сферах життєдіяльності країни.

Обираючи економічну освіту, абітурієнти можуть вибрати між кількома напрямками: економікою підприємства, цифровою, міжнародною, аналітичною та економічною кібернетикою.

Освітня програма "Економічна кібернетика"

З дипломом економіста можна стати:

  • оглядачем чи радником з економічних питань;
  • економістом з праці, статистиком, аналітиком з інвестицій, бухгалтерського обліку, матеріально-технічного забезпечення;
  • менеджером;
  • управлінцем;
  • економістом у бізнес-адмініструванні, банківській справі, аутсорсингу, логістичних та PR компаніях.

Форм навчання, залежно від навчального закладу, може бути кілька – очна, заочна, дистанційна та вечірня. Обрати університет для подання заяви на економічну спеціальність можна в мережі Інтернет, де кожен заклад оприлюднює інформацію для вступників, вартість навчання та відповіді на супутні питання щодо вступу. 

Економічна освіта – базис, на якому формується економічна свідомість суспільства, він є рушійною силою для розвитку країни в цілому.