Електропила — зручний і функціональний інструмент для роботи на присадибній ділянці. Однак як і будь-яка складна техніка, вона потребує уважного і регулярного догляду, щоб прослужити довгі роки без ламання.

Правильне регулярне обслуговування дасть змогу зберегти продуктивність інструменту й уникнути багатьох типових несправностей. Розбираємо основні процедури, про які потрібно знати перш ніж купити акумуляторну пилу.

pyC8WT-tquY85YxkeA6L_8Iwyxl9c0qjSedxqHF5H7dsTk3NW6GOXY1jUoEzGCVzjnciLjuzP4Rt7rhkQr1n_L3csM2N515Y11-wg-6Im5iJvAMT0K0aMFDJ6zoS6DpuVE45YBbA4ABmcSYKzPDSHm4

Догляд за шиною та ланцюгом

Ці елементи потребують очищення від забруднень і змащування різними розчинами:

  1. Рекомендується очищати шину і ланцюг від смолистих відкладень і тирси після кожного використання інструмента. Для очищення підійдуть як розчинники, так і звичайний бензин.
  2. Після цього необхідно нанести тонкий шар мастила на шину і ланцюг. Використовуйте аерозолі на основі мінерального мастила, призначені для змащення ланцюгів бензопил. Це зменшить тертя між компонентами та знизить їхній знос.

Оптимальна періодичність процедури — раз на місяць або частіше, якщо ви активно використовуєте пилу. Головне не допускати роботу на «суху» — це призведе до її швидкого виходу з ладу.

В інтернет-магазині Motoblok.biz представлений асортимент електропил і засобів для догляду за ними. У розділі з відгуками можна детальніше ознайомитися з товаром, щоб переконатися у виборі.

Заточка ланцюга

З часом різальні крайки зубів притупляються. Це призводить до погіршення якості розпилу і перевитрат електроенергії.

Вчасно заточити ланцюг допоможе набір інструментів:

  • плоский і круглий напилки;
  • шаблон для контролю кутів заточування.

Спочатку обробляється бічна площина зуба, потім лицьова під потрібним кутом. Заточувати ланцюг потрібно за перших ознак втрати різальної здатності.

Правила експлуатації акумулятора

Сучасні літій-іонні акумулятори доволі вибагливі до режимів заряджання і температури:

  1. Слідкуйте, щоб акумулятор не розряджався більш ніж на 80%, інакше термін служби скоротиться.
  2. Зберігайте батарею за температури від +5 до +20°C, уникайте перегріву.
  3. Заряджайте акумулятор тільки оригінальним зарядним пристроєм від виробника.

З часом місткість будь-яких акумуляторів знижується. Якщо автономність пристрою помітно зменшилася, слід купити новий акумулятор.

Зберігання та підготовка до сезону

Коли пила акумуляторна не використовується тривалий час, її рекомендують зберігати в сухому опалювальному приміщенні в оригінальному футлярі або чохлі.

Перед тривалим зберіганням акумулятор слід повністю зарядити, а шину і ланцюг — очистити та змастити. Перед початком сезону проведіть повне обслуговування із заміною витратних матеріалів. Підібрати якісні витратні матеріали можна в каталозі Мотоблок.біз. Зручна система фільтрів прискорить відбір пропозицій за ціною і характеристиками.