Оформлення балконних вікон для багатьох власників квартир є справжнім головним болем. Штори не тільки створюють затишну атмосферу, а й захищають від сонячних променів, тож вони дійсно потрібні. Проте, традиційні штори не зручні, дуже накопичують пил, вимагають частого прання та ретельного догляду. Ще вони можуть заважати і при відчинених вікнах сильно розвіваються, через що можуть і обриватися. Саме через ці незручності багато хто відмовляється від традиційних штор і шукає альтернативні варіанти. Рішення є і не одне:

Кожна з цих моделей має певні особливості та експлуатаційні характеристики.

Рулонні штори: чим вони відрізняються

Конструкція складається з валу, тканини та механізму управління. Саме полотно у рулонних штор пряме, рівномірної товщини. Воно кріпиться до валу на який намотується, коли треба їх відчинити.

Рулонні штори можуть бути 2-х типів:

  • з відкритою системою;
  • з закритою системою.

Різниця в тому, що другі доповнені коробом з пластику, в який захований вал та рулон з полотном.

Крім типу системи, рулонні штори також розрізняються і за показниками світлопроникності. Вони можуть затримувати від 50 до 100% світла. Найкраще затемняють моделі типу блек аут. Характерною особливістю їх є спеціальний світловідбиваючий шар покриття на тильній стороні полотна. Такі штори можна рекомендувати, якщо вікна балкону виходять на сонячну сторону і яскраве світло заважає чи дуже сильно нагріває кімнату в літню пору.

Римську штори: особливості

Відміною цих моделей є принцип пошиття полотна. Воно прострочене посекційно. Коли штора у піднятому стані, то полотно складається в пишні рюші зверху біля системи кріплення.

Як і рулонні, римські штори бувають різного ступеню прозорості та світлопроникності. Випускаються вони в широкому асортименті моделей, є однотонні та з візерунками.

Жалюзі: види та особливості

Однією з альтернатив традиційним шторам на балкон є жалюзі. Вони бувають горизонтальними та вертикальними.

Крім принципу розташування ламелей, відмінність є і в матеріалах. Горизонтальні виробляються з пластику, деревини та металу. Найбільш надійні та довговічні останні. Металічні ламелі довговічні, не руйнуються від яскравого сонячного світла та температурних перепадів, не бояться вологи та не покриваються пліснявою. Найменш практичні – пластикові. Вони легко ламаються, стають крихкими від впливу УФ та перепаду температур.

Ламелі на вертикальні жалюзі виробляють з полотна, як і рулонні штори. Матеріал оброблений водо- та пиловідштовхувальним засобом, тож стійкий до забруднень, не деформується.

Штори день-ніч

Ці моделі відрізняє конструктивне виконання. Полотно в них подвійне, перекинуте через вал. Воно пошите з полос прозорого та непрозорого матеріалу. Змінюючи положення двох шарів полотна відносно одне одного, можна регулювати ступінь прозорості та світлопроникності штори.

Плісе: відмінності та особливості

Характерною рисою цих штор є гофроване полотно. В піднятому стані воно складається по принципу акордеону, при цьому не намотується на вал і не збирається пишними рюшами (як римські штори).

Плісе теж можуть бути різного розміру та кольору, відрізняються за показником затемнення. Загалом це досить зручне та практичне рішення для балконів.

Загалом, як бачимо є багато більш практичних альтернатив традиційним шторам для балконів чи лоджій. Підібрати можна різні за конструкцією та стилем рішення.