Найчастіше це комплект меблів різного характеру – від різного характеру ящиків (навісних, підлогових і так далі) до столів, стільців, мийок тощо.

Модуль з висувними ящиками

У модулі з висувними ящиками, помістяться навіть великі каструлі. Вибір кількості та виду модулів залежить тільки від ваших можливостей – як фінансових, так і наявності вільного простору - ось сторінка де є стильні кухні. Найбільш популярним на сьогоднішній день вважається варіант розташування меблевих підлогових блоків єдиною смугою, тобто в один ряд, покритий цілісною кухонною поверхнею (плитою). Такий монолітний варіант виглядає дуже красиво, а ще він має такі властивості, як практичність та гігієнічність. При роздільному покритті кухонних модулів, видно різні дрібниці, такі, як залишки їжі, крихти і так далі, які мають неприємну властивість потрапляти в щілину між окремими блоками. Підлогові шафи можуть бути різної висоти, все залежить від вашого смаку та переваги. Розташовуються вони на спеціальних ніжках, або формуються закритою панеллю (цоколем).

Що стосується навісних ящиків, то тут вибір досить великий. Вибирайте на свій смак. Це можуть бути ящики, що мають глухі дверцята або відкриті. Їх оформлення теж відрізняється різноманітністю. Це вітражі, просто скло, дзеркало та інші матеріали. Полички відкритого типу, та різні ніші, допоможуть зробити гарнітур більш естетичним та додадуть йому вишуканості.

Тепер про розміри модульних блоків для кухні. Ширина варіюється від 15 см до 1,3 м. Висота навісних шаф теж дуже різна – від 35 см до 1,2 м. Саме ця якість дозволяє підібрати варіант, який підходить під зріст господині, щоб їй було зручно користуватися навісними шафами. При нестандартному варіанті кухонного приміщення, можна скористатися послугами виготовлення меблів на замовлення. Ціна на такі гарнітури трохи вище, ніж на готовий варіант.

Двері, полиці, ящики

Дверцята шаф можуть бути складними, орними, а також зустрічаються варіанти відкидних дверей. Вони мають досить гарну фіксацію як в закритому положенні, так і у відкритому. Закриття відбувається зовсім безшумно.

Полиці в шафах теж досить різноманітні. Це або глухий варіант, або знімний, а ще вони можуть бути оснащені механізмом, що дозволяє їх викочувати. Форма полиць буває закругленою, та кутовою, а деякі оснащуються спеціальним ліфтом, який дозволяє піднімати та опускати полку разом з усім, що на ній розташовано.

 Сучасні кухонні меблі відрізняються особливою комфортністю. Цьому сприяє використання різних спеціальних пристосувань, таких як спеціальні опори, сушарки, кошики, кронштейни, і так далі.