У холодну пору року жіночий одяг має не лише бути зручним та стильним, а й зігрівати, при цьому не провокуючи надмірного потовиділення. Тому під час формування зимового гардеробу потрібно врахувати всі ці аспекти.
Правила стильного поєднання речей взимку
Попри сучасну демократичність моди, варто дотримуватися декількох нескладних правил, що зроблять образ елегантним і гармонійним. Основою зимового гардеробу є верхній одяг. Тому до нього потрібно підбирати взуття та аксесуари.
Пуховик і стьобана куртка жіноча кращий вигляд мають у парі зі взуттям у спортивному та молодіжному стилі. Це можуть бути:
- мартінси;
- тімберленди;
- трекінгові черевики;
- зимові кросівки.
Усі ці моделі мають масивну підошву з глибокими протекторами, що не ковзає і не пропускає холод. Як головний убір можна вибрати в’язану шапку або бейсболку з хутряною підкладкою. Завершить образ стильний рюкзак, шопер або хобо.
Шубу та зимове пальто краще поєднувати з класичними чоботами. Їхня висота має залежати від довжини одягу, щоб між одягом та взуттям залишалося менше відкритого місця. Тобто під довгу шубу або пальто підходять як високі так, і низькі чоботи. А з коротким верхнім одягом бажано носити взуття довжиною до колін. Виняток — поєднання зі штанами, які достатньо зберігають тепло ніг. Тоді це можуть бути черевики або напівчобітки. Головний убір також можна підібрати з хутра або фетра. Серед сумок вдалим вибором будуть елегантні тоути, кросбоді або месенджери.
Як втілити в гардеробі принцип багатошаровості
Щоб одяг зігрівав взимку, він не має бути занадто товстим і щільним. Краще надіти на себе три шари тонких та зручних речей, що не обмежують рухливість. Базовий або нижній шар — це білизна, бажано, за можливості, термобілизна гарного бренду, що:
- тактильно приємна;
- регулює температуру тіла;
- відводить зайву вологу;
- забезпечує вільний доступ повітря до шкіри.
Другий шар речей — середній, покликаний забезпечити накопичення та зберігання тепла. До нього входять светри, костюми, штани, сукні та спідниці. Вони мають бути виготовленими з шерсті, якісної синтетики або утепленої тканини.
До третього шару відносять весь верхній одяг. Його задача — максимально ефективно вберегти людину від холоду, опадів та вітру. Тому він має бути досить щільний, але не громіздкий. Раніше для цього найкраще підходили хутро та вовна. Зараз існують сучасні мембранні тканини — тонкі та легкі, але теплі й непродувні.
При виборі всіх шарів одягу потрібно зважати на кліматичні умови місцевості, а також спосіб життя. У місті зазвичай тепліше, ніж на природі, вулиці захищені будинками. За нетривалого перебування на відкритому повітрі, а також пересування здебільшого транспортом варто потурбуватися про відповідний нижній шар одягу, а середній та верхній можуть бути полегшеними. Для тривалих прогулянок взимку краще суттєво утеплитися. Для цього навіть можна придбати окремі речі для спорту й туризму. Це допоможе запобігти переохолодженню та перегріванню.