У сільському господарстві техніка відіграє основну роль у всьому. Вона є різною, але основними агрегатами вважаються трактори. Без них неможливе існування жодної ферми, де треба обробляти великі території. Але не всюди вони потрібні. 

Причин тут багато, основні – надто великі розміри та дороге обслуговування. В малих господарствах на це немає коштів. Тому люди шукають заміну. І вона приходить у вигляді мотоблоків. 

Але ці агрегати бувають двох видів у плані двигунів: бензинові та дизельні. Обидва варіанти, загалом, хороші, але є певна різниця. Тому люди часто вирішують купити мотоблок дизельний. У нього є свої особливості. 

Різновиди дизельних агрегатів

Вони теж діляться на кілька варіантів – як по масі та розмірам, так і по виду системи охолодження. Якщо ділити мотоблоки за першим параметром, то виходить наступна класифікація: 

  • Надлегкі. Це хороші машини для дачних ділянок. Вони малі, маневрені, пройдуть там, де не зможуть інші, більш крупні агрегати. Наприклад, вони добре маневрують поміж грядок. Обробити город – це те, для чого призначені надлегкі машини. Керування в них просте, кожна людина зможе навчитися це робити. Маса мала. Це і плюс, і мінус. Перевага – в економічності техніки. Недолік – у якості зчеплення з ґрунтом. Але то не є проблема, адже важке навісне обладнання надлегкі агрегати все одно не можуть нести (не вистачає потужності), а того, що є, власникам вистачає для їхніх потреб. 
  • Легкі. Вони теж невеликі, хоча й більші за надлегкі. Потужність подібних машин складає 2,5-4,5 к.с. Цього досить для обробки невеликих земельних ділянок. Тут уже мова йде не тільки про городи. Двигуни у таких машин уже чотиритактні. Вони кращі за двотактні через більш високий ККД. Основна перевага цих машин у тому, що вони можуть обробляти ґрунт на глибину 15-18 см. А це вже немало. 
  • Середні. Такі агрегати використовуються на полях. Для цього в них є все, що необхідно: хороший двигун (його потужність сягає 7 к.с.) та маса в 60-100 кг. У такому випадку зчеплення з землею буде хорошим, а тому середні мотоблоки здатні обробляти різні типи ґрунтів. Трансмісія стандартна: одна-дві передачі вперед та одна назад. Цього досить для ефективної роботи. Також на подібні машини можна встановити широкий перелік навісного обладнання. 
  • Важкі. Вони важать більше, ніж 100 кг та мають велику потужність двигуна. Більше популярні в комунальних господарствах, але й у приватних також зустрічаються. 

Тому обирати є, з чого. Техніки різноманітної вистачає. 

Правила використання мотоблоків

Вони будуть правильними як для дизельних, так і для бензинових машин. Основні серед них – такі: 

  • Треба перевіряти рівень мастила в двигуні. А перед початком нового сезону його взагалі треба міняти. 
  • Перегрів двигуна – це погано. Особливо йому піддаються мотоблоки з повітряним охолодженням. Тому його треба не допускати. 
  • Змазка редуктора теж важлива, тому її треба перевіряти. 
  • Повітряний фільтр треба прочищати, адже він має властивість забиватися. 

Якщо це все виконувати, то мотоблок прослужить довгі роки.