Переважна більшість експертів ринку нерухомості в Україні говорять про те, що інтерес громадян до купівлі квартир знаходиться на досить низькому рівні. Проте це зовсім не означає, що українці не слідкують за цінами на квартири. Велика кількість потенційних покупців підбирають слушний момент, аби придбати власне житло за максимально вигідною ціною. Не дивно, що прогнози експертів на 2016 рік є чи не найгарячішою темою серед громадян. То що відбувається на ринку зараз, і що обіцяють аналітики українцям?

Сьогоднішні тенденції

Проаналізувати актуальні ціни на житло на даний момент, завдяки інтернету, можна і без допомоги експертів. Ідеальним помічником стануть сайти з оголошеннями, зокрема сайти-агрегатори, де зібрана найбільша кількість пропозицій по ринку. Переконайтесь самі – вся нерухомість на ЛУН.ua ретельно відібрана спеціалістами і супроводжується детальною інформацією, що містить не лише ціну, але й опис житла, будинку, території, рівень розвитку інфраструктури, а також фото квартири.

З оголошень на сайті видно, що вартість житла значно знизилась за останній рік. Це особливо помітно у секторі нових житлових комплексів у невеликих містах. Вартість квартир у Києві залишається досить високою для простих громадян, проте у доларовому еквіваленті у деяких випадках ціна за останні півтора роки знизилась на 30-40 відсотків. Проте навіть при такому зниженні вартості квадратних метрів попит залишається досить низьким. Якщо раніше на ринку нерухомості було 2-3 тисячі угод купівлі-продажу щомісяця, то сьогодні ця цифра ледь досягає відмітки в 300 угод.

Говоримо про майбутнє

На початку 2016 року експерти прогнозують певну стабільність у цінах на житло, а починаючи з весни можливі деякі зміни. Тут думки аналітиків дещо різняться. Більшість експертів переконані, що вартість житла продовжить знижуватись як в доларах, так і в гривні, проте цей процес відбуватиметься досить повільно.

Інша частина аналітиків вважає, що свого рекордного мінімуму вартість нерухомості в Україні вже досягла, і надалі ринок очікуватиме поступове зростання цін. Варто відмітити, що реальних причин для росту цін на сьогодні немає. Економіка України і досі оговтується від кризи і потрясінь, конфлікт у східних областях досі до кінця не владнали, курс валют є занадто високим і не надто стабільним, а купівельна спроможність громадян залишається досить низькою. Всі ці факті у сукупності говорять про те, що попит на нерухомість найближчим часом не зростатиме, отже вартість квадратних метрів якщо і не знизиться, то точно залишиться на тому самому рівні.