В нашій країні вже чверть століття нестабільна як політична, так і економічна ситуація. Заробітна плата як на приватних, такі і державних підприємствах, котрі ще існують навіть не відповідає європейському прожитковому мінімумі. З цих причин наші громадяни емігрують на заробітки в інші країни порою навіть сім’ями. Останніми роками доволі приваблива заробітна плата та умови проживання для іноземців створено в Польщі. Велика кількість українців виявили бажання емігрувати до цієї країни, адже робота в Польщі надає можливість забезпечити собі і своїм сім’ям безбідне життя. Вже в дві тисячі шістнадцятому році польський уряд впроваджує відповідні зміни до закону, де затверджується погодинна мінімальна зарплата, а також підвищується оплата повної ставки працівника.

В даний час проект змін до цього закону знаходиться на урядовому затвердженні. Тут в основному містяться два важливі пункти про які можна дізнатися відвідавши в інтернеті Польський Урядовий сайт. Багато наших громадян зацікавлені і в сезонних роботах Польщі. Сезонні заробітки, це як правило робота сільськогосподарського призначення, тобто збір урожаїв фруктів та овочів і їх обробка. Сезон починається весною і продовжується до осінньої пори. Даними короткочасними заробітками можна значно покращити українцям матеріальний стан для всієї родини. Для даної роботи не потрібно ні досвіду роботи, чи професійних на то навиків. Польською мовою в досконалій формі тут теж не вимагають володіти. В основному на даній роботі запрошують працівників віком від вісімнадцяти до п’ятдесят п’ять років і здорових фізично.

Сезонна робота як правило оплачується по кількості зібраного урожаю, чи залежить від кількості опрацьованих годин. Працювати в цій сфері доволі часто приходиться багато годин. Цю роботу в основному згідні виконувати особи з сільської місцевості, котрі привикли до фізичної праці. Посадка урожаю, а відповідно і догляд за ним проводиться в середині весни, ось тоді і починається сезонна робота. Закінчується дана праця осіннім збором урожаю його сортуванням і звичайно ж обробкою. Робота в Чехії доволі приваблива особам з вищою освітою, та технічною і середньою спеціальною. Претендентам на такі вакансії в даній країні потрібно легалізувати, тобто провести нострифікацію свого українського диплома. Для цього даний документ завіряється судовим перекладачем, а вже потім відсилається на так звану нострифікацію в чеський вищий навчальний заклад, в якого по даній спеціальності є акредитація. Надалі громадянин чекає результату схвалення, а можливо і відмови по причині невідповідності програм навчання. Ще одна з обов’язкових умов людей з вищою освітою, це на середньому рівні знання чеської мови. В процесі проживання і спілкування з місцевими громадянами мова вивчається більш досконало.