Пластикові пляшки використовуються для упаковки найрізноманітніших речей, від соку до безалкогольних напоїв, і вони грають серйозну роль в житті багатьох споживачів, поряд з іншими вироби з пластику, які ви знайдете тут ось сторінка. З зростаючим усвідомленням екологічних проблем, які оточують пластмаси, багато людей стали цікавитися життєвими циклами виробів з пластмас, від виготовлення до остаточної утилізацією на звалище або переробку. Усвідомлюючи процеси, що лежать в основі виробництва пластмас може стимулювати споживачів, щоб думати більш ретельно про те, як ними користуватися і розпоряджатися такими пластмасами.

Життєвий цикл пластикової пляшки починається, очевидно, зі створення пластика, який використовується, щоб зробити товар. Переважна більшість пляшок виготовляються з нафти, деякі з яких вирощені на майбутнє аж на три мільярди років. Деякі виробники використовують біопластик з рослинних матеріалів для створення своїх пляшок, з турботи про довкілля.

         У разі пляшки роблять її з нафти, а нафта повинна бути вилучена перед відправкою на переробне підприємство і потім дистилюється для розділення різних вуглеводів, які вона містить. Видобуток нафти здійснюється в усьому світі в різних місцях, і це має ряд негативних екологічних наслідків. У районах, де нафта пробурена з морського дна, наприклад, розливи нафти є загальними, і такі регіони, як Близький Схід славляться своїм високим рівнем забруднення, нафтові пожежі, викликані навмисним чи випадковим згорянням нафтових родовищ. У деяких країнах, видобуток нафти також пов'язано з рядом соціальних питань.  

Як тільки нафта добувається, як правило, переміщуються в контейнер танкеру для відвантаження на НПЗ. На нафтопереробному заводі нафта може бути представлена в різних процесах перегонки, наприклад, фракційної перегонки, де нафта нагрівається, викликаючи її різні компоненти, щоб відокремити так, що завод може прийняти газ, мазут, пластмас та інших продукти.   

Більшість пластикових пляшок тут виготовляються з поліетилену (ПЕТ) пластик, і майже всі пляшки з первинного пластику; близько 30% світових товарів йде в ці пляшки. Пластик виготовлюється шляхом змішування вуглеводних, видобутих з нафти хімічних каталізаторів, що ініціюють полімеризацію. Далі, виробники випускають пластикові гранули, що переплавляються в "преформи", які виглядають як невеликі пробірки; преформи, в свою чергу, можуть бути з підігрівом, змушуючи їх розширюватися і перетворюватися в звичайні пляшки з водою. Як правило, підприємства з розливу преформ, розширюють пляшки з водою на власних об'єктах по мірі необхідності.