Гаряче кування металу є одним з найдавніших, і при цьому досить складних способів створення різноманітних металевих предметів. Ця технологія дозволяє виготовляти досить довговічні і унікальні вироби, які практично неможливо створити в інший спосіб.

Секрет цієї технології полягає в її назві, тому що тільки нагрівання заготовки до великої температури дає можливість зробити її еластичною і податливою. Гаряче кування дозволяє втілювати в життя найсміливіші фантазії і створювати вироби з унікальними естетичними властивостями.

Технологія гарячого кування передбачає використання тільки ручної праці. За допомогою спеціальних інструментів коваль може виготовити практично будь-яку форму без використання шаблону.

Переваги гарячого кування

Основними перевагами цієї технології є:

  • Практично необмежений термін служби готових виробів завдяки тому, що високі температури значно збільшують їх міцність і стійкість до агресивного середовища.
  • Низький рівень хімічної неоднорідності в готовій продукції.
  • Практично повна відсутність на поверхні металевих виробів пір.

Кування є, по суті, ручною роботою коваля, тому його практично неможливо використовувати в широкомасштабному виробництві. Головний недолік цієї технології - відносно висока вартість одиниці продукції, тому що процес роботи з металевими заготовками при дуже високих температурах - дуже трудомісткий. Але, не дивлячись на це, всі любителі ексклюзивних виробів з металу віддають перевагу саме виробам, виготовленим за допомогою цієї технології.

Процес створення різноманітних виробів з металу за допомогою технології гарячого кування зазвичай складається з наступних послідовних етапів:

  • Процес прогрівання заздалегідь підготовленої заготовки в спеціальному горні або ковальській печі.
  • Ручна обробка нагрітого до м'якого стану металу на ковальському ковадлі.
  • Охолодження обробленої заготовки в холодній воді.
  • Сушка готового виробу і подальше його забарвлення.

В результаті цього досить трудомісткого ручного процесу, отримують справжні витвори мистецтва, які в змозі стати родзинкою практично будь-якого інтер'єру, незалежно від його архітектурного стилю. Крім того, за допомогою кування можуть виготовлятися ексклюзивні будівельні металоконструкції. Слід пам'ятати, що якість готових виробів безпосередньо залежить від майстерності і досвіду коваля.

Матеріал надано kovali.org