Попри виклики воєнного часу, на Хмельниччині продовжують працювати над тим, щоб кожна дитина мала доступ до якісної та безпечної освіти. 18 червня відбулася чергова масштабна передача 15 нових шкільних автобусів. Нові машини допоможуть учням із найвіддаленіших куточків області комфортно діставатися до своїх навчальних закладів.
Урочиста передача ключів відбулася за участі начальника Хмельницької ОВА Сергія Тюріна, заступника голови обласної ради Валентина Соколюка, а також народних депутатів України Миколи Стефанчука, Володимира Ватраса та Юрія Заславського.
Новий автотранспорт вирушить у різні куточки Хмельницької області, щоб забезпечити потреби громад у підвезенні школярів і педагогів.
Найбільше поповнення отримала Старокостянтинівська громада - сюди вирушили одразу два нові автобуси.
Ще по одному автобусу отримали 13 громад області:
- Вовковинецька;
- Лісовогринівецька;
- Новоушицька;
- Летичівська;
- Чорноострівська;
- Красилівська;
- Ямпільська;
- Дунаєвецька;
- Ізяславська;
- Слобідко-Кульчієвецька;
- Сахновецька;
- Жванецька;
- Ленковецька.
Закупівля цієї партії автобусів стала можливою завдяки співфінансуванню з державного та місцевих бюджетів. Загальна вартість проєкту склала понад 62 мільйони гривень:
- понад 40 млн грн - кошти державної субвенції;
- понад 22 млн грн - співфінансування з бюджетів територіальних громад.
Важливою перевагою цієї закупівлі є її безбар’єрність. Із 15 придбаних автобусів дев’ять обладнані спеціальними місцями для перевезення маломобільних груп населення. Це дасть змогу дітям із порушеннями опорно-рухового апарату навчатися разом з однолітками без жодних інфраструктурних перешкод.