Як не вбити сусідів, що заважають спати: інструкція по боротьбі зі стороннім шумом

Комфорт вас і вашої родини - справа ваша особиста.

Частину необхідного для комфортного життя ми змінюємо в міру своїх можливостей, а з частиною дискомфорту миримося, бо не можемо змінити. 0382 розкаже вам ряд абсолютно законних способів забезпечити собі хоч частину умов для повноцінного життя і відпочинку.

Хочеш, я вб'ю сусідів, що заважають спати?

Ці рядки з пісні Земфіри все ми часто або не так часто, але згадуємо. Особливо вони приходять на думку, коли сусід запрошує бригаду будівельників з перфоратором. Їм абсолютно все одно, що ви то спати лягли всього кілька годин тому і розраховували присвятити свій вихідний звичайному сну ...

Отже, розберемо всі випадки на прикладах з життя.

"У мене сусіди з дитиною, яка весь час кричить. Ми вже не висипаємося півроку. Крик починається з 6-7 ранку і закінчується в 10-11", — каже хмельничанка Ірина і питає, куди можна звернутися в таких випадках.

На жаль, вирішувати всі подібні випадки за допомогою поліції не варто. Та й лаятися з сусідами не всім хочеться. Але і терпіти все це вас не заставляє.

Глухий пенсіонер, який дивиться "на всю котушку" телевізор, крикливі діти - це проблема, яку варто вирішити полюбовно.

Ідеальним було б запропонувати сусідам обладнати свою квартиру звукоізоляційними панелями і шуміти собі на здоров'я. Звичайно, не варто розраховувати, що бідний пенсіонер з радістю побіжить на будівельний ринок, а батьки крикунів розпочнуть ремонт у квартирі... Але, адже якщо вони таке не зроблять, тоді сміливо можна починати репресії викликом поліції.

Точно також не варто відразу ж викликати поліцію, якщо сусіди "загуляли" на святі і забули приглушити музику... Спочатку просто постукає їм і розкажіть, що пора б і міру знати.

Що важливо пам'ятати?

Санітарні норми України не допускають стороннього шуму, який чути в квартирі ззовні, на рівні вище 45 дБ. Щоб не кликати на допомогу випускника Політеху і розшифровувати цю фізичну величину - це рівень гучності спокійної розмови двох дорослих людей.

Навіть будівництво по сусідству, роботи з перфоратором або болгаркою під час ремонту не можуть за рівнем шуму перевищувати 55 дБ - це верески дітей під час гри.

За Законом України №4004-XII, шумові роботи взагалі не можуть проводитися в відрізок з 21:00 до 8:00 ранку, а у святкові та вихідні дні - повинні припинятися повністю.

Також в умовах житлової забудови заборонено використовувати петарди і феєрверки, що масово ігнорують біля закладів, де проводяться весільні свята, нічних клубів і в новорічну ніч повсюдно.

Кого викликати і як себе вести, якщо не домовилися?

Викликайте поліцію по 102.

Тут, звичайно, не все так просто. Знаючи нашу поліцію і їх бажання реагувати на такі виклики, не здавайтеся! Викликайте тоді, коли впевнені в своїй правоті. Шум при цьому фіксуйте на звичайну камеру телефону. 

Далі, згідно із законом, щоб визначити рівень шуму в квартирі, ви повинні викликати нереальну санстанцію і офіційно зареєструвати показання приладів. Зрозуміло, що це фізично неможливо з одного боку, та й з огляду на неповороткість бюрократичного апарату, так боротися безглуздо.

Але, проблема вирішується.

Для всіх смертних в базі додатків для смартфонів різних операційних систем - знайдіть шумомір. Він, звичайно ж не сертифікований і не стане доказом в суді, але це ваш козир у слідстві. Фіксуйте все і зберігайте.

Повернемося до виклику поліції.

Якщо правоохоронці не приїхали, перестали приїжджати — скажіть оператору, що ви знаєте, що всі розмови записуються, а ви при цьому робите "скріни" своїх спроб додзвонитися на смартфоні. З цим багажем ви можете йти в прокуратуру і покарати поліцейських.

Що "гучним" світить?

А тепер головне, як же держава може покарати галасливих сусідів, якщо ви справу доведете до кінця? Або суд або поліція можуть скласти протокол про адміністративні порушення. Штраф за такою статтею становить всього кілька сотень гривень. АЛЕ, є важливий момент. Надалі, при наявності декількох протоколів, штраф збільшується. А при його несплаті відповідачів чекає нове адміністративне покарання вже з абсолютно іншими сумами.

"У нас під вікнами 16-поверхівки працює автомийка. У квартирах постійно звук, як ніби-то працює пилосос. Перебувати довго неможливо. Бізнесменам плювати на мізерні штрафи. Вони продовжують працювати. Всіх, кого можна було — вони купили. Що робити?", - запитує Ігор Миколайович.

Це як раз той випадок, коли штрафами боротися - абсолютно марна справа. Автомийка, СТО, будівництво і так далі - взагалі не можуть перебувати в такій безпосередній близькості до житлових будинків. Їх режим роботи не може перевищувати відведеного часу, вони не можуть працювати у вихідну і свята.

Якщо ж вони є - пишіть скарги в дозвільні органи: місцева рада, Управління із захисту прав споживачів. Вимагайте повного перенесення такого бізнесу з житлових кварталів. Подавайте колективні позови в суд і ви обов'язково досягнете результату.

І пам'ятайте, постійний шум, силов в 120 дБ провокує в організмі незворотні наслідки. Так що жити в шумі ви не повинні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Хочете додати 0382.ua на головний екран і бути в курсі новин?