Фактори, що викликають надмірне вживання алкоголю - це психологічні чинники, які тісно пов'язані з особливостями особистості. Не всі знають, що більшість продемонстрованої у алкоголіків поведінки випливає з емоційної незрілості. Такі люди мають набагато більше, ніж інші, проблем з подоланням різних життєвих труднощів і такі потребують лікування алкоголізму львів ціна. Тоді беруться за алкоголь, як за щось, що допоможе їм подолати їх.

До психологічних факторів можна віднести також теорію емоцій, згідно з якою зловживання алкоголем буває стимулюється бажання уникнути емоцій негативного знака. Вони можуть виникати на ґрунті невирішених життєвих проблем. Введення алкоголю в організм викликає появу ейфорії, безтурботності і відмінного самопочуття.

Згідно психоаналітичної теорії особистості, її компонент, що створює загрозу зловживання алкоголем є домінування свого "я", в якій основним механізмом функціонування є принцип задоволення. Якщо це бажання не задовольняється, то його виконання може досягти через емоції з позитивним знаком вживання алкоголю.

Теорія потреб показує, що основним стимулятором діяльності людини, є незадоволені потреби. Такий стан називається також блокуванням потреб, наслідком чого буває зловживання алкоголем. До найбільш часто незадоволених потреб, з-за яких люди п'ють, відносяться: необхідність сексуальних контактів, потреба в приналежності до групи, потреба визнання, соціальна потреба контактів, емоційна потреба, потреба в безпеці. У розвитку особистості людини дуже важливу роль грає також потреба сенсу життя, її не задоволення може бути також причиною алкоголізму.

Причиною зловживання алкоголем може бути також спокушання та рівень прагнення і розчарування, що виникають на тлі неможливості його задоволення. Це тоді форма втечі від неприємних переживань, пов'язаних, наприклад, з невдачами в процесі навчання, професійної діяльності або в особистому житті.