Димохід – це пристрій, який призначений для відведення продуктів згоряння з приміщень, що опалюються за допомогою каміна або печі. Багато в чому комфорт та безпека мешканців залежить від правильності його встановлення. Порушення технології при проектуванні чи монтажу димоходу може збільшити ризик задимлення, привести до токсичного отруєння, а в деяких випадках навіть спровокувати пожежу.

Але гарантія безпеки полягає не тільки в якісному виконанні монтажних робіт, а й в правильному виборі матеріалів для конструкції. За статистикою, близько 90% споживачів віддає перевагу димоходам з нержавійки. Вони володіють бездоганними експлуатаційними характеристиками та велику кількість переваг.

Яким вимогам мають відповідати димоходи

Матеріал, що використовується для створення конструкції, повинен відповідати двом найважливішим вимогам. По-перше, стійкість до нагріву, а по-друге – до конденсату. Якщо з першою вимогою питань не виникає, оскільки практично всі представлені на ринку матеріали відповідають цій вимозі, то стійкістю до конденсату виявляють далеко не всі з них.

Не зважаючи на високу міцність, надійність, довговічність цегли та металів, що володіють захисними властивостями, вони все ж схильні до корозії. Чого не можна сказати про нержавіючу сталь. Матеріал відрізняється стійкістю до дії кислот, тому може стати відмінною заміною цеглі або кераміці.

Переваги димоходів з нержавійки

Всі конструкції з нержавіючої сталі мають ряд незаперечних переваг у порівнянні з димоходами з інших матеріалів:

 1. легкість, практичність;
 2. можливість монтажу зовні/всередині будівлі без облаштування фундаменту;
 3. стійкість до впливу хімічно активного конденсату, корозії;
 4. тривалий термін експлуатації;
 5. можливість установки на будь-якому етапі будівництва;
 6. гладка внутрішня поверхня димоходу перешкоджає утворенню нальоту з сажі;
 7. естетичний зовнішній вигляд, який відмінно вписується в екстер'єр будівлі;
 8. високий рівень безпеки;
 9. доступна вартість.

Крім того, димоходи з нержавіючої сталі універсальні. Вони сумісні з будь-яким опалювальним устаткуванням, будь то буржуйка, камін на твердому паливі чи газовий котел. Установка димоходу з нержавійки допомагає організувати відведення назовні продуктів згоряння. Застосування димохідних механізмів з нержавіючої сталі також дозволяє створити будь-які конфігурації системи відводу чадного газу та інших шкідливих продуктів, які утворюються при згорянні палива.

Особливості маркування

Зовні все димоходи з нержавіючої сталі виглядають практично однаково. Але для їх виробництва використовується сталь різних марок:

 • • Марка 430. Матеріал, який максимально стійкий до агресивного впливу продуктів згоряння, зовнішніх атмосферних явищ.
 • • Марка 409. Оптимальне рішення для опалювальних приладів твердопаливного типу.
 • • Марка 316. У складі стали присутній молібден та нікель, що сприяє підвищенню експлуатаційних якостей вироби (термостійкість, стійкість до кислотного впливу).
 • • Марка 321. Володіє підвищеною пластичністю, стійкістю до дії кислот, високих температур (до 850 ° С).
 • • Марка 310S. Матеріал, який володіє всіма кращими якостями інших марок стали та при цьому здатний витримувати температуру до 1000 ° С.

Асортимент димоходів з нержавійки різноманітний. Але щоб уникнути ризиків при експлуатації, краще вибирати сертифіковану продукцію. Таку можна купити в інтернет-магазині компанії «Топка». На сайті https://topkadymohody.com.ua представлений великий вибір димоходів, виконаних з високоякісної сталі. У нас також можна замовити послуги монтажу димохідних систем будь-якої конфігурації.