Неважливо, чи використовуєте ви свій комп'ютер тільки для написання і перегляду фільмів або для ігор. Монітор повинен забезпечувати якісне зображення, яскраві кольори і підтримувати широкий діапазон кольорів. По-перше, потрібно визначитися, монітор якого розміру вам потрібен, для цього пропонуємо вивчити класифікація моніторів.

Співвідношення сторін екрану

Інша проблема - співвідношення сторін екрану, яке впливає на здатність дисплея монітора. Ти можеш обрати:

  • 16: 9 - найбільш поширене дозвіл - 1920 x 1080 пікселів у форматі Full HD. Це ідеальні монітори для дому та роботи. Також є моделі зі співвідношенням сторін 16: 9 і дозволом 3840 x 2160 пікселів, що підтримують формат 4k Ultra HD;

  • 16: 10 - Це співвідношення сторін означає більш високий дозвіл по вертикалі. У такого монітора замість 1080 пікселів 1200 пікселів. Такі моделі особливо рекомендуються для офісів;

  • 21: 9 - здатність 2560 x 1080 або 3440 x 1440 пікселів. Рекомендується для комфортного перегляду фільмів та ігор.

Монітор із роздільною здатністю

Відповідає за деталізацію зображення, яке виводиться на монітор. Найбільш часто використовувані екранні технології включають:

  • Full HD - дозвіл 1920 x 1080 пікселів. Недорогі невеликі монітори для повсякденного використання. Якщо обладнання має діагональ менше 25 дюймів, такий формат, безумовно, буде доречним;

  • QHD - здатність 2560 х 1440 пікселів. Добре працює в моніторах з розміром екрану від 27 дюймів. Забезпечує дуже хорошу деталізацію зображення, в тому числі більш чіткі кольору, що впливає на комфорт при відтворенні або перегляді фільмів;

  • 4K Ultra HD (3180 × 2160) - дозвіл 3180 x 2160 пікселів. Рекомендується вимогливим користувачам, особливо графічним дизайнерам.

Типи матриць в моніторах

  1. Матриця TN. Матриці TN найчастіше використовуються в більш дешевих моніторах через їх невисоку ціну. Однак це відбивається на більш низьку якість зображення і вузьких кутах огляду, ніж у інших типів матриць (IPS і VA). Завдяки характеристикам матричної технології TN вони можуть досягати дуже короткого часу відгуку і високої частоти оновлення матриці. З цієї причини їх вибирають гравці, які хочуть плавного і динамічного ігрового процесу.

  2. Матриця IPS. Матриця IPS часто використовується в професійних моніторах і оргтехніки. Графічний монітор і монітор обробки фотографій також повинні мати один. Завдяки широким кутах огляду і відмінною передачі кольору вони ідеально підходять для перегляду фільмів.

  3. Матриця MVA і PVA. Матриці VA - це свого роду компроміс між матрицями TN і IPS. Якість зображення краще TN і трохи гірше IPS. У них хороший час відгуку і широкі кути огляду. Їх найбільша перевага - висока контрастність і висока деталізація зображення.