Уретрит - запалення стінок сечовипускального каналу. Уражає така недуга людей будь-якого віку. Більшість випадків уретриту є результатом інфекції, викликаної бактеріями або вірусом. Бактерії, які локалізуються у сечовому міхурі чи нирках, можуть інфікувати й слизову оболонку уретри. 

Ускладнень складного запального процесу можна уникнути, завірили нас експерти клініки “Добробут” та поділилися дієвими засобами лікування, що практикують у в цьому медичному закладі.

Симптоми захворювання 

Підступність недуги полягає у наявності інкубаційного періоду, тобто хвороба не дається взнаки одразу після зараження. Минає від кількох годин до 30 діб чи більше. Хронічний уретрит протікає безсимптомно або з незначною симптоматикою, а за цей час інфекція може передаватися статевим шляхом партнерові. 

Не переймайтеся, у клініці “Добробут” успішно діагностують та лікують запальні захворювання органів сечостатевої системи: пієлонефрит, цистит, простатит, орхоепідідіміт та уретрит. 

Запис до лікаря за посиланням: https://www.dobrobut.com/uslugi/c-urologia.

Як проявляється хвороба:

  • свербіж та печіння під час сечовипускання;

  • гнійні виділення з сечовипускального каналу;

  • періодичні болі в сечівнику;

  • крові в сечі;

  • порушення сечовипускання: утруднення відтоку сечі та навіть гостра її затримка (у чоловіків).

Лікування уретриту

Подолати запалення допомагають антибактеріальні препарати, які підбирає лікар з урахуванням загального стану здоров’я пацієнта й типу збудника. Якщо чоловікові заливати ліки через сечовипускальний канал - це прискорює одужання. Жінок лікують за допомогою пігулок та уколів. 

ВАЖЛИВО: антибактеріальні препарати потрібно приймати суворо за приписом лікаря, без пропусків дози! Інакше терапія не матиме ефекту.

Крім медикаментів, пацієнтам рекомендують дієту з обмеженим вживанням гострої, жирної, кислої та солоної їжі. 

Складність лікування дітей

Основна складність полягає у неприпустимості вживання антибіотиків, а вони складають основу терапії. За приписом лікаря до раціону дитини вводять трав’яні чаї з листків брусниці, ромашки та мучниці. Фітотерапію використовують як додаткову до медичного лікування.

Якщо ваш малюк має проблеми із сечовиділенням або інші описані вище симптоми захворювання, терміново рушайте до лікаря у відділення дитячої урології “Добробут” - ось посилання сайт для швидкого запису - https://www.dobrobut.com/.

Профілактика уретриту

Профілактика уретриту полягає в дотриманні правил особистої гігієни. Важливо уникати випадкових зв’язків або страхувати своє здоров’я, використовуючи презервативи.

Крім безпечного сексу, є й інші способи покращити здоров’я сечовивідних шляхів. Пийте багато рідини й обов’язково помочіться невдовзі після статевого акту. А також регулярно проходьте урологічні чек-апи в медичних центрах.