Вибір пам'ятника на могилу - це питання, яке постає перед родичами кожного покійного через якийсь час після його похорону. Як правило, установка пам'ятника здійснюється через 9-12 місяців після поховання. Такий термін обумовлюється обов'язковою усадкою землі, яка припиняється через приблизно рік з моменту утворення могили.

Замовити виготовлення пам'ятників Львів ви можете за посиланням https://spokij.com.ua/!

Матеріал і дизайн

Перед тим, як замовити пам'ятник, зверніть увагу на матеріал, з якого він буде виготовлений. Самий міцний, довговічний і невибагливий в догляді - це граніт. Гранітні стели виглядають монументально і лаконічно, а термін їх служби може досягати 40-50 років. Гранітні пам'ятники стоять дорожче надгробків з інших матеріалів, але якість і довговічність таких надгробків неможливо порівняти з аналогічними моделями з більш дешевих матеріалів.

Форма монумента - наступний важливий аспект при виборі пам'ятника. Найбільшим попитом сьогодні користуються стели, виконані у формі:

  • прямокутника;
  • серця;
  • овалу;
  • квітки (троянди або тюльпана).

Вибір форми залежить не тільки від індивідуальних побажань замовника, але також від розміру ділянки поховання і правил конкретного кладовища.

Портрет і декоративні деталі

Більшість сучасних пам'ятників - це стели з портретами покійного і різними декоративними елементами.

Портрет може бути нанесений на поверхню самого монумента методом гравіювання, або відображений на медальйоні. Останній варіант зараз зустрічається рідко, тому як гравірування пам'ятники виглядають більш естетично і максимально близько передають риси обличчя померлої людини.

Вибираючи нанесення зображення на пам'ятник методом гравіювання, ви можете замовити комп'ютерне гравіювання або перенесення зображення вручну. Перший варіант більш дешевий, другий - дорогий. Перед тим, як переносити портрет на граніт, майстер надає замовнику ескіз, і тільки після його схвалення починається процес гравіювання на стелі.

Крім портрета, пам'ятники можуть бути прикрашені написами і зображеннями (птахи, дерева, квіти, орнамент і т.д.). Ці деталі доповнюють загальний дизайн пам'ятника і служать прикрасою монумента.

Побажання покійного

Дуже важливий момент, який необхідно враховувати, перш ніж замовляти пам'ятник. Якщо у вашого покійного родича, друга або коханої людини були побажання щодо матеріалу, форми або оформлення монумента, варто прислухатися і виконати їх максимально точно.