Надувний човен — вже давно не мрія рибалки. Його легко зробити реальністю навіть не за фантастичні гроші. Гребні човни ПВХ в Україні коштують від $200 та навіть нижче, а вибір моделей сподобається новачкам і професіоналам. Наприклад, купити хороший гребний човен ПВХ можна тут, і навіть отримати з безкоштовною доставкою. Представлені товари від надійних виробників.

Але як вибрати гарного човна, коли від багатства вибору у каталозі мерехтить в очах? Звичайно, визначитися з потребами, почитати відгуки та поспілкуватися зі знайомими. Ми склали невеликий рейтинг з 5-ти надувних гребних човнів без мотору, досить бюджетних та популярних серед українських покупців. Розміщені вони в довільному порядку та мають схожу кількість замовлень.

Bark B-250C, довжина 249 см

Зверніть увагу: в нашій країні популярні човни довжиною до 249 см. Секрет у тому, що багато років моделі завдовжки до 250 см не потрібно було вносити до Реєстру судноплавства України (РСУ), мало хто хотів витрачати час на реєстрацію. Зараз вимоги змінилися у кращий бік, дозволяється не реєструвати човни до 400 см.

Перша перевага моделей Bark — вони виготовляються у Дніпрі, тому їх вартість не включає ціну транспортування з-за кордону. Друга – подовжена гарантія на 5 років при купівлі на сайті Lodka5. Покупець отримує 3 роки гарантії від виробника та ще 2 роки від магазину. Ще одна перевага моделі — вона продається разом зі сланню. Тобто з 3-ма фанерними дощечками для настилу на дно, які роблять процес рибалки ергономічнішим.

Купити весловий човен ПВХ Bark B-250C можна для двох рибалок, його вантажопідйомність складає до 250 кг. З собою вийде взяти ще й невеликий вантаж. В комплект входять два фанерних сидіння, слань, пара весел та 6-літровий насос, вони вкладені у сумку.

Bark B-240C, довжина 240 см

Модель трішки коротша за зовнішніми габаритами за попередню, має довжину 240 см. Так само супроводжується 60-місячною гарантією, продається зі сланню і таким же комплектом допоміжних речей. Тобто для використання човна можна нічого не докупляти, а рибалити з нього вийде навіть стоячи у повний зріст.

Зазвичай на цей надувний гребний човен ціна трохи менша за попередню модель. Вантажопідйомність його становить 200 кг. Цього може вистачити на двох людей середньої статури. Модель рекомендують використовувати для рибалки, туристичних походів, прогулянок, дайвінга, полювання на качок. Вона виготовлена з міцної човнової тканини, має багато позитивних відгуків.

Kolibri K-240T, довжина 240 см

Човни Колібрі також виробляються в у Дніпрі. Суднобудівна компанія Kolibri налагодила повний цикл виробництва і є справжнім професіоналом. Вона стала одним із лідерів галузі невеликих суден у Європі, працює згідно стандартів ЄС, пропонує чудове поєднання ціни та якості.

Цей гребний надувний човен купити вже встигло багато користувачів, він надзвичайно популярний. Покупка виправдається надійністю (гарантійний термін 60 місяців) та експлуатаційними характеристиками.

Довжина моделі складає 240 см. У комплект входять ті самі речі, що й для попередніх варіантів, але немає штатного настилу. Не буде проблемою докупити легкий слань-килимок. За рахунок цього комплект важить всього 15 кг, а попередні важили 19-20 кг. Сумку з човном можна транспортувати навіть без автомобіля. Вантажопідйомність човна — до 216 кг, але вага людей регулюється окремо: бажано, щоб вона не перевищувала 160 кг.

Kolibri K-280CT, довжина 280 мм

Серед човнів гумових надувних гребних габаритами довше 250 мм цей виріб — один з найпопулярніших. Він дуже місткий, вантажопідйомний, в комплекті має 7 фанерних сланей для формування зручного дна. Так само, як попередні моделі, швидко надувається та збирається, процес займає до 10 хвилин.

За новими правилами від квітня 2020 року, човни довжиною до 400 см не реєструються в РСУ. Тому модель Kolibri K-280CT вже не підлягає реєстрації. Човен надійний, пропонує вантажопідйомність до 310 кг. Є можливість вибрати один з декількох кольорів, як і для Kolibri K-240T.

Aqua-Storm ST249, довжина 249 см

Ще одна популярна модель з «хитрою» довжиною 249 см. Також виробляється в Україні та призначена для безпечної риболовлі. Вантажопідйомність складає до 225 кг (трохи менша, аніж у Bark B-250C з аналогічною довжиною), у комплект входить слань, гарантія 36 місяців.

Модель купують дуже часто. Гребні надувні човни ПВХ Aqua-Storm зручні, довговічні та затребувані. За відгуками, їх (і найпопулярнішу у Aqua-Storm модель ST249) замовляють в усі регіони України.