Ви вже дуже добре знайомі з Toyota C-HR, однак раніше ми протестували гібридну версію, а сьогодні описуємо варіант, про який ви, можливо, навіть не чули. Адже ми пов'язуємо цю модель переважно з гібридним приводом. Тим часом під капотом нашого автомобіля Ленд Крузер 300 от Toyota працює бензиновий двигун з турбонаддувом і механічною коробкою передач.

Три букви, три слова

Найпопулярніша теорія стверджує, що назва C-HR означає «компактна гібридна революція». Ми згодні з першою частиною - ця модель є компактним кросовером. Залишається революція - з точки зору дизайну кузова це дійсно може бути революцією. Автомобіль виглядає як концептуальна модель, проте це автомобіль легального типу.

Скорочення – це назавжди?

Більшість C-HR на наших дорогах - це гібриди. Не дивно - цей автомобіль був створений, щоб показати силу гібридного приводу нового покоління Toyota. Людина має під капотом скромні 1,2 одиниці, було додано турбо і кілька інших удосконалень, і потужність становила 116 к. с. і 185 Нм в діапазоні від 1500 до 4000 об/хв. Це трохи замало для автомобіля зі спорядженою масою близько 1400 кг. Безумовно, ми не першими побачили цей автомобіль, але цього достатньо, щоб ефективно рухатися містом та шосе. Цей двигун пропонує оптимальну продуктивність - 10,9 секунди до 100 км/год., а найшвидший - 190 км/год.

Новини під капотом

Ми вже згадували, що цей апарат має деякі приємні вдосконалення. Одним з них є, наприклад, система регулювання газорозподілу клапанів VVT-iW, простіше кажучи - двигун може працювати в різних «режимах». Коли ви їдете спокійно, вам не потрібно багато потужності, можливо, автомобіль почуватиметься повільніше, але тоді споживає помітно менше палива. Однак достатньо сильніше натиснути на педаль газу, щоб переключити привід на цикл Отто. Завдяки цьому він пропонує набагато кращу динаміку, а отже - збільшує витрату палива. Однак комп’ютер контролює все це автоматично, пропонуючи вам кращі прискорення, коли вам це потрібно, і зменшення витрати палива у всіх інших ситуаціях.

У новіших автомобілях є одна річ, яку більшість водіїв вимикають у момент початку руху - система Start & Stop. Вам не подобається це рішення, тому що часто перезапуск двигуна викликає, наприклад, вібрацію та затримки. Саме з цієї причини Toyota внесла ряд змін для вдосконалення цієї системи. Наприклад, у вас є новий стартер, який при вимкненому двигуні зупиняє поршень посередині його такту стиснення. При запуску запалювання затримується, що дозволяє вам плавно і спокійно запускати автомобіль без ривків.