Щоб можна було затишно посидіти в літньому відкритому кафе, відвідувачів необхідно захистити від сонця, а можливо і від негоди, яка часто буває в теплу пору року. Для цього найкраще підійдуть спеціальні парасольки для відкритих ресторанів, барів на пляжі і літніх кафе. Які бувають варіанти таких виробів, що найкраще вибрати, а також, з чого їх виготовляють, на цих питаннях варто зупинитися трохи детальніше. Придбати ж якісні парасолі для кафе та ресторанів ви маєте можливість за цим посиланням.

Обираємо конструкцію парасолі для кафе

На етапі вибору парасольки для кафе, важливо зрозуміти, яка конструкція вам підійде найкраще. Тут можна виділити такі основні варіанти:

  • стандартний бюджетний варіант;
  • телескопічний;
  • консольний з бічним розташуванням опори.

Давайте розглянемо детальніше кожен з цих типів.

Стандартні - являють собою збірну опору по центру, на якій розташовуються важелі натягу, що розкривають чотири жорсткі спиці купола. На спиці натягується тент. Після фіксації важеля в відкритому положенні, парасолька залишається розкритою, таким же чином її можна закрити. Плюс цього варіанту, простота конструкції робить його порівняно недорогим виробом. Сама конструкція жорстка і стійка, хоч і має простий механізм. Парасолька фіксується за допомогою нижньої опори, на яку розміщуються бетонні плити.

Недоліки тут теж є, і вони полягають:

  • у центральному розташуванні опори, що знижує функціональність використання корисного простору під куполом, наприклад, загороджуються проходи;
  • у відносно неестетичному вигляді, що важливо для хороших ресторанів з ім'ям;
  • в зібраному вигляді виріб займає багато місця.

Телескопічні - нагадують попередній варіант і працюють так, як ми звикли розкривати і закривати звичайну парасольку від дощу. Іншими словами, опора може збільшуватися і зменшуватися в розмірах, а сам купол розкривається разом з нею. Такий варіант конструкції дуже зручний, а виріб має невеликі розміри в транспортувальному вигляді. Вартість порівняно невелика.

Недоліки у цієї конструкції будуть такими ж, як і в попередньому випадку. Центральне розташування з підставою заважає проходу і забирає частину корисного простору, а сам виріб не дуже естетично виглядає, якщо цей критерій важливий для кафе чи ресторану.

Консольні - мають бічне розташування опори, таким чином корисний простір ніяк не крадеться. Серед таких виробів є і дизайнерські парасольки з лиття або натурального дерева, а виглядають вони дуже привабливо. В механізм опори вбудована можливість регулювання висоти розташування купола.

Недоліком такої конструкції буде висока ціна, також є деякі обмеження по вітровим навантаженням. У місцевості, де зустрічаються сильні пориви вітру, краще використовувати інші конструкції.

Будь-який з варіантів може мати різний матеріал тенту, на який додатково є можливість нанесення логотипу, малюнка або принта.

Популярні розміри парасоль для ресторанів

При виборі того чи іншого типу конструкції можна врахувати розмір купола. Його габарити підбираються залежно від конкретної ситуації. Найбільш популярними розмірами вважаються:

  • 2,0 на 2,0 метра - невеликі парасольки, які захищають обмежений простір від сонячних променів. Використовуються в кафе разом з невеликими столиками на двох;
  • 2,5 на 2,5 метра - один з популярних розмірів для вуличних кафе і барів, де простір для відвідувачів порівняно обмежений. Під такою парасолькою може розміститися невеликий столик;
  • 3,0 на 3,0 метра - також популярний варіант для літніх барів і кафе. Площа укриття від сонця і негоди вже велика, особливо якщо використовується консольна конструкція.
  • 4,0 на 4,0 метра - повнорозмірна конструкція, яка дозволяє компанії розміститися під таким парасолькою з комфортом. Часто кафе або ресторани застосовують різні за розмірами конструкції парасольок, де 4х4 зустрічається майже завжди.

Розмір парасольки слід вибирати по ситуації, а також в залежності від площі простору, який необхідно захистити від сонця і опадів. Не зайвим буде урахування і вітрових навантажень в тому місці, де розташовується бар або ресторан на відкритому повітрі.

Які матеріали використовують при виготовлені вуличних парасоль?

Парасолька для кафе використовується на вулиці, тому важливо, щоб матеріали її виготовлення були надійними, міцними і довговічними. Ціна для такого виробу не грає вирішального значення, так як особливо дешеві варіанти можуть зіпсуватися під першими ж навантаженнями. Тому краще вибирати відразу якісні парасольки.

Щоб зберегти стійкість і гарний опір вітру, опору виготовляють зі сталі, як правило, 1,5 мм завтовшки з діаметром в 50 або 60 мм. Діаметр опори залежить від розмірів купола. Спиці також роблять сталевими з діаметром круглої труби 25 мм. або овального профілю 30х10 мм.

Виконання сталевої опори може відрізнятися, це або стандартне полімерне лакофарбове покриття, є варіанти з порошковою фарбою. Для деяких регіонів найкращим рішенням буде використання опор з оцинкованої сталі. Останнє особливо актуально для прибережних морських територій.

Опори дизайнерських консольних парасольок можуть виготовлятися з дерева або лиття, вони розраховані на міські ресторани, при цьому вони мають високу вартість.

Пластикові опори мають свої недоліки, так як часто не витримують номінальних навантажень. Опори з пластика правильно використовувати тільки для парасольок невеликих розмірів, типу пляжних парасольок. Для кафе і ресторанів вони слабо придатні.

Якщо говорити про матеріал тенту, то тут можна виділити різні тканини. Найчастіше використовуються:

1. Оксфорд 150 з просоченням - бюджетний варіант, не розрахований на особливу водостійкість і вітрові навантаження. Однак таку тканину вже можна брати в якості тенту на парасолі. Плюсом можна вважати кращу ціну в сегменті.

2. Оксфорд 230 з просоченням - теж досить недорогий варіант, але з щільністю тканини вище, ніж попередній варіант. Ця позиція одна з найпопулярніших через непогане співвідношення ціни, функціональності і довговічності.

3. Барселона з наявністю просочення від вологи - також особливо популярний варіант через непогане поєднання якості і ціни. Висока міцність на розрив і проти поривів вітру, відмінний захист від опадів і сонячних променів. Однак така тканина буде дорожче двох попередніх варіантів.

4. Монако - синтетична водовідштовхувальна легка тканина відноситься до тенту топового рівня. Має відмінну міцність, але її головний плюс, на неї добре лягає малюнок і довго не вигорає на сонці. Недоліком можна вважати високу ціну.

Таким чином, при покупці парасольки для ресторану або вуличного кафе вам варто звертати увагу на розміри, тип конструкції, виконання опори і тип тканини для тенту. Також враховуйте, що на тент є можливість нанести малюнок або логотип, що важливо для іміджевих і рекламних цілей.