Напередодні ремонту квартири у більшості власників житла виникає питання щодо вибору міжкімнатних дверей в квартиру, що залежить від ряду параметрів. Враховувати потрібно вид матеріалу, оздоблення, фурнітуру, наявність скляних вставок та інші параметри. Спеціалісти компанії «Світ комфорту» допоможуть розібратися з особливостями вибору.

На ринку представлені сотні та навіть тисячі пропозицій із різноманітних видів матеріалів, кольорів, з унікальним зовнішнім виглядом та конструкцією. Якщо Ви плануєте купити виріб на 5 років до наступного ремонту, то варто орієнтуватись на базові параметри та колір. Більш детально особливості конструкції вивчають зазвичай ті, хто облаштовує квартиру або будинок на тривалий термін та обирає все найкраще.

Існує думка, що більшість міжкімнатних дверей виготовляється із дерева, але це не так. Хоча дерево залишається одним із найпопулярніших варіантів, вибір матеріалів значно більший. В магазинах можна зустріти моделі, які виготовлені з наступних матеріалів: масив дерева, ДСП, ДВП, МДФ, скло з різними видами декору, металопластик, ПВХ.

За способом відкривання/закривання міжкімнатні двері бувають розпашними або розсувними:

  • Одностулкові розсувні двері найпоширеніший і недорогий варіант.
  • Двостулкові підійдуть, якщо дверний проріз широкий (також стулки можуть бути несиметричними, різної ширини).
  • Розсувні двері в квартирі економлять простір, вони просто зсуваються вздовж стін. Під час встановлення їх простіше відрегулювати.
  • Рідше використовуються розкладні (у вигляді «гармошки») двері, які можуть нагадувати турнікет в громадських приміщеннях.

Головне правило вибору міжкімнатних дверей говорить, що всі двері в квартирі повинні бути однаковими по дизайну та підходити загальному стилю інтер’єру. Залежно від того, де планується монтаж, дверний комплект повинен володіти рядом властивостей.

Близько 90% всіх клієнтів обирають міжкімнатні двері на основі наступних параметрів: дизайн, ціна, надійність, довговічність, якість, стійкість до навантаження, безпека, зручність користування, комфорт, простота у догляді.

Оскільки міжкімнатні двері – частина інтер’єру, на перший план необхідно поставити зовнішній вигляд. Дизайн дверей складається з декількох пунктів: фактурне оздоблення, колір покриття, малюнок, величину конструкції та ін.

Після того, як Ви визначились зі стилем, спеціалісти «Світ комфорту» рекомендують звернути увагу на матеріал дверей, адже саме від його вибору залежить термін служби міжкімнатних дверей.

Спеціалісти компанії «Світ комфорту» підготували декілька рекомендацій щодо вибору дверей залежно від виду кімнати:

  • двері до гостьової кімнати повинні пропускати багато світла, не заважати проходу, не закривати предмети інтер’єру;
  • полотна до спальні повинні забезпечувати максимальну звуко- та світлоізоляцію, мати замок;
  • дверні комплекти для кухні повинні ізолювати від запахів, бути простими у догляді, мати вологостійку конструкцію;
  • двері до дитячої кімнати повинні забезпечувати звукоізоляцію, безпеку та антивандальний захист;
  • дверні полотна до ванної кімнати та туалету обов’язково повинні бути вологостійкими, мати замок;
  • дверні полотна для особистого кабінету повинні мати хорошу звукоізоляцію, закриватись зсередини та ззовні.