Хостинг - це оренда ресурсів дискового простору на спеціально налаштованому сервері, який постійно підключений до мережі. Сервер відповідає за обслуговування веб-сайту та належне функціонування електронної пошти. Якщо ви хочете мати власний веб-сайт – для ділового чи приватного використання – вам необхідно скористатися послугою хостингу. Сьогодні ви дізнаєтеся, яка вартість хостингу, що врахувати при його виборі та на які параметри звернути особливу увагу.

Виділений та спільний хостинг

Вибираючи послугу, ви повинні вибрати між двома варіантами:

  • виділений хостинг - цей варіант забезпечує повну функціональність та призначений для великих веб-порталів, які генерують великий трафік користувачів;
  • спільний хостинг - такий варіант рекомендується для веб-сайтів, які тільки починають свою діяльність.

Місткість сервера

Ємність сервера – це дисковий простір для вашого веб-сайту, електронної пошти або бази даних. Якщо ви плануєте публікувати велику кількість фотографій, відео чи інших файлів, вам знадобиться велика ємність. При виборі хостинг-провайдера зверніть увагу на дисковий простір, який він пропонує, і максимальну ємність сервера. Оптимальний варіант - вільний розподіл дискового простору на окремі сервіси.

Кількість підключених доменів

В описі пропозиції хостингу зверніть увагу на обмеження на кількість доменів та адрес електронної пошти. Вони визначають кількість автономних сайтів, які можна запускати за допомогою даного облікового запису хостингу. Якщо ви хочете створити кілька веб-сайтів на одному сервері, виберіть пакет хостингу, який дозволяє підключити більше одного домену.

Кількість передачі

Трансфер визначає кількість даних, які можуть бути передані сервером. Це включає в себе кожне відкриття веб-сайту, відправку електронного листа або завантаження файлу з сервера. При великій кількості відвідувань сайту швидкість передачі зростає, тому при виборі послуги хостингу зверніть увагу на ліміт даних. Якщо ви не очікуєте відвідувань від тисяч людей і величезних діапазонів, достатньо кількох ГБ передачі на місяць.

Тест безкоштовного хостингу

Багато хостинг-провайдерів пропонують безкоштовний тест системи. Завдяки цьому ви отримуєте необов’язковий тестовий період, протягом якого маєте повний доступ до пропонованих послуг. Ви можете уважно перевірити їх якість і функціональність. Тестування допоможе прийняти рішення щодо вибору та придбання пропозиції хостингу.