Споживчий кредит — це можливість отримати гроші в банку, коли власних коштів не вистачає на нагальні потреби чи велику покупку. Але якщо грошей потрібно більше, ніж банк готовий позичити у межах споживчого кредиту, можна взяти кредит під заставу нерухомості.

Кредит під заставу нерухомості — один із видів кредиту із забезпеченням. Позичальник бере гроші у банку під відсоток, а як гарантії залишає свою нерухомість. Якщо позичальник зможе повернути кредит, банк продасть його нерухомість, погасить борг за кредитом, а залишок перерахує позичальнику.

Шукаєте вигідний займ під заставу нерухомості? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією компанії «ТРАСТ ХАУС»!

Навіщо брати кредит під заставу квартири чи будинку?

Споживчі кредити без забезпечення зазвичай видають на 5—7 років у сумі трохи більше 1,5 млн гривень. З кредитом під заставу нерухомості можна отримати до 80% оціночної вартості об'єкта на строк до 20 років, зараз актуальна ставка 12—14% річних.

Кредит із забезпеченням вигідний, якщо потрібно велика сума або щомісячний платіж за кредитом без забезпечення виходить занадто великим.

Де отримати кредит під заставу нерухомості?

Кредит під заставу нерухомості видають банки та приватні інвестори. Останні активно пропонують в інтернеті свої послуги як кредити під заставу нерухомості.

Банки розглядають кредитну заявку, перевіряють платоспроможність клієнта та схвалюють кредит виходячи з поданих документів. Навіть із заставою банку важлива платоспроможність клієнта. Якщо позичальник перестане платити кредит, банк стягуватиме борг за процедурою, яка обумовлена ​​в законі та банківських документах.

Приватні інвестори найчастіше звертають увагу лише на вартість та ліквідність об'єкту нерухомості. При цьому платоспроможність позичальника для них не така важлива. Отримати гроші у приватного інвестора простіше, тому їхня ставка вища — до 7% на місяць, тобто на рік може вийти до 84%, це залежить від об'єкта та ліквідності. Брати гроші у приватних інвесторів на тривалий термін невигідно. Якщо взяти 5 млн. під 5% на місяць, за рік доведеться віддати 3 млн. тільки відсотків плюс сам борг.

Хто може взяти кредит під заставу нерухомості?

Заставний кредит може оформити будь-який власник нерухомості. Якщо немає квартири чи будинку у власності, можна залучити позичальника, який має власність. Якщо основний позичальник зможе виплачувати кредит, відповідальність ляже на созаємника та його майно.