Ви теж неодноразово ставили собі це запитання та все ж ніяк не знаходите на нього відповідь? Не варто раніше часу панікувати чи б пак відмовлятися від такої необхідної нині процедури як сертифікація авто. Перш за все хочеться відзначити, що на сертифікацію є безліч дійсно вагомих та обґрунтованих причин. Якщо ви ввозите в державу авто із США, важливо обов'язково перевірити наскільки саме ці транспортні засоби відповідають нормам, що встановлені у нашій країні.

Згідно чинного нинішнього законодавства на території України діє стандарт Євро-5. Це звісно ж говорить про те, що всі без виключення транспортні засоби, що рухаються на колесах та ті, що були привезені в Україну із США, обов'язково повинні відповідати заявленим характеристикам, прийнятим на території України. Саме на це й було направлено опублікований в квітні Міністерством Інфраструктури України законопроект. Його розробляли в цілях безпечної експлуатації на території України авто. До слова, розробка законодавчого акту припала якраз на час після підписання Угоди із Євросоюзом.

Що ще важливо знати?

Крім всього вищезазначеного нам окремо хочеться відмітити і те, що тут наголошено на важливості в умовах сучасного часу прийняття необхідних мір направлених на відновлення проходження технічного огляду автомобілів, що вважається обов'язковим процесом. Свого часу техогляд проводився проте в результаті високої кількості корупціонерів у цій сфері, його просто відмінили. Важливим прагненням сьогодення також є збільшення безпеки на дорогах нашої країни, оскільки за даними статистики кількість смертельних випадків в результаті ДТП суттєво зросла. А ще законопроектом передбачено убезпечення водіїв та всіх учасників дорожнього руху під час їзди.

Оскільки автомобіль – самий прямий та найперший об'єкт підвищеної небезпеки, він може нанести шкоду не лише здоров'ю людей, але й тим самим залишити їх життя. Крім того, автомобіль погіршує стан навколишнього середовища оскільки через нього у атмосферу викидається велика кількість шкідливих викидів. Це потрібно знати та розуміти.

Якщо потрібна сертифікація автомобіля, куди саме можна звернутися за допомогою?

На території України процедура сертифікації всього колісного транспорту закріплена за спеціальними лабораторіями (випробувальними) з відповідним акредитувальним рівнем. Зокрема, серед переліку таких закладів цілком заслужено знаходиться компанія Центр Авто, котра має в різних містах держави низку власних лабораторій, що головним чином зосереджені на сертифікувані автомобілів у точній відповідності вимогам діючого нині закону.

Процедури сертифікації не вдасться уникнути нікому. На папері її тепер не проводять. Дати хабара теж не вийде. Справа в тому, що без відповідного відео фіксування вважайте діагностику такою, що не відбулася. Ви хотіли б отримати штрафні санкції в розмірі 1.700 грн? Будьте певні, в разі ігнорування сертифікації, ви будете змушені оплатити цю суму оскільки вона встановлена та прописана на законодавчому рівні.

Для того аби уникнути будь-яких неприємностей, просто не затягуйте з проходженням такої процедури як техогляд. Бережіть себе від неприємностей і нехай вас супроводжує удача завжди та повсюдно.