Перш ніж купувати новий зарядний пристрій, завжди перевіряйте, чи ваш оригінальний кабель для зарядки дійсно перестав працювати назавжди і не підлягає ремонту. Такі аксесуари зазвичай служать довго. Якщо вони раптово перестають працювати, існують прості способи їх відремонтувати. Звісно, якщо вам самостійно не вдалось виправити цю проблему, ви завжди можете скористатися послугами з ремонту айфонів на сайті ICOOLA.

Чому не працює заряджання телефону?

Перш ніж звинувачувати зарядний пристрій у проблемах із заряджанням телефону, спочатку переконайтеся, що в зарядному гнізді вашого смартфона немає бруду. Під час використання телефону пил та бруд можуть накопичуватися всередині телефону, що унеможливлює правильне підключення. Може статися так, що чищення гнізда зарядки сухою бавовняною тканиною, зубочисткою або пінцетом вирішить вашу проблему.

Найпоширенішою причиною несправності зарядного пристрою для телефону є пошкодження зарядного кабелю. Проводи під ізоляційним шаром можуть перетиратися або навіть ламатися, наприклад, при сильному згинанні, різкому смиканні або стисканні. Якщо ви помітили, що ізоляція ослабла і дроти стирчать - це явна причина того, чому зарядний пристрій не працює.

Якщо пошкодження зарядного кабелю не видно неозброєним оком, ви можете протестувати зарядку телефону. Спробуйте надавати кабелю різні положення, згинаючи його по всій його довжині. Там, де ви виявите, що зарядний пристрій то починає, то перестає заряджати телефон, і буде знаходитися епіцентр пошкодження кабелю.

Ще одна, хоч і більш рідкісна причина виходу з ладу зарядного пристрою - згинання контактів усередині роз'єму, який вставляється в зарядне гніздо на смартфоні. Це може статися, наприклад, при спробі примусово вставити роз'єм у невідповідне зарядне гніздо. Якщо контакти не зламані, то їх можна випрямити.

Як відремонтувати пошкоджений кабель зарядного пристрою?

Майте на увазі, що будь-який ремонт зарядного пристрою можна проводити лише тоді, коли він не підключений до електромережі. Якщо кабель не працює належним чином через пошкодження дротів, виконайте такі дії:

  • Знайдіть місце, де дроти пошкоджені. Це видно із зовнішніх тріщин чи розривів.
  • Ретельно зніміть ізоляційний шар на ділянці близько 2 см навколо пошкодження.
  • Обережно відріжте частину пошкоджених дротів. Ваш розріз має бути точним та прямим.
  • Акуратно з’єднайте дроти з обох боків розрізу, щоб вони зійшлися. Залежно від моделі телефону, вони можуть відрізнятися за кольором. При цьому завжди комбінуйте одні й ті ж кольори. Також можна використовувати спеціальні пристрої, так звані конектори, для скручування дротів.
  • З’єднайте дроти, на яких більше немає ознак пошкодження, та ретельно обмотайте їх ізолентою. Особливу увагу приділіть місцю розрізу, щоб жоден провід не виглядав назовні.

Як відремонтувати зарядний пристрій телефону?

Якщо зарядний пристрій для телефону вийшов з ладу через погнуті контакти в роз'ємі для заряджання, ремонт буде набагато простішим. Вам знадобиться збільшувальне скло та невеликий пінцет. Хоча випрямлення контактів може здатися легким завданням, це потребує спритності та точності. Якщо ви зламаєте контакти, зарядний пристрій все-таки доведеться викинути.

Відремонтувавши свій зарядний пристрій, ви водночас заощаджуєте кошти та зменшуєте кількість електронного сміття. Це, в свою чергу, зменшить негативний вплив на екологію і допоможе нашій планеті.