Ви садівник-любитель? Спробуємо розказати Вам як правильно обрати якісні саджанці, щоб отримати багатий урожай. 

Почнемо з того, що молоді дерева слід купувати в перевірених місцях. Купівля на стихійному ринку — далеко не найкраща ідея, адже Ви ніколи не можете бути впевнені, що саджанець приживеться, не говорячи вже про врожай. Є чимало рекомендацій стосовно вибору хороших рослин. Про це ми поговоримо далі. 

Девять правил, які допоможуть зрозуміти чи варто купувати саджанець

Краще всього приживаються молоді саджанці. Їм легше пристосуватися. Найважливіший критерій вибору — щеплення. Воно має робитися за півтора року до висадки. Саджанець, що прищеплений більше 4 років тому буде проростати значно повільніше та гірше розвиватися. 

Зверніть увагу на кореневу шийку — частина над корінням. У цьому місці має бути невеликий вигин з ранкою, яка загоїлась або пеньок — слід від обрізаної прищепи. Якщо це місце не затягнулось, то найімовірніше рослина заражена трутовим грибком. 

Обираючи рослину звертайте увагу на корінці, а не на висоту рослини. Чим менше пошкоджень на кореневій системі, тим швидше рослина приживеться та почне проростати. 

Бічні корені повинні бути рясними. Якщо наявний лише головний корінь, а бічних відростків дуже мало чи відсутні зовсім, то висока ймовірність хвороби рослини. 

Якщо продавець не потурбувався про захист корінців від висихання, то краще відмовитися від покупки. Якщо корені пересохлі чи обвітрені, напевно дерево вже мертве. При цьому важливо, щоб корені не були заховані повністю. Ви маєте оцінити їх стан. 

Рослинки віком від 4 років повинні бути з грудкою землі на корінні. Але вона має бути не надто великою, щоб із легкістю переглянути стан кореневої системи. 

Дерево може продаватись із закритою кореневою системою із легким ґрунтом. Рослини такого виду коштують більше, тому варто розуміти чи вас не обманюють. Спробуйте просто припідняти рослину за стовбур, якщо вона легко виймається з горщика, то вам хочуть продати звичайний саджанець. А якщо воно сидить міцно, або коріння проросло через горщик, то це якісний саджанець. 

Варто звернути увагу на стовбур, він повинен бути рівним та без ушкоджень. Бажано, щоб пагони схилялися до стовбура від 45 до дев'яносто градусів. 

Рекомендуємо вибрати сорти, що будуть рости у вашому районі. Але будьте готові при покупці з рук ніколи немає гарантії, що Ви отримаєте те, що хочете. Найкраще замовляти саджанці в перевірених місцях, наприклад, в інтернет-магазині Кліома Сервіс

На сторінках даного ресурсу детально описані всі сорти, ризики замовити саджанець, який не буде розвиватись суто у Вашому регіоні мінімальний. Додатково Ви маєте гарантію в якості, адже відгуки клієнтів говорять самі за себе. 

Для чого потрібно купувати саджанці рослин онлайн

Говорячи про даний інтернет-магазин, то потрібно згадати, що всі рослини відсилаються із особистого розсадника. Перед відправкою кожна рослина проходить огляд.Спеціалісти звертають увагу на коріння, яке має бути цілим та добре змоченим, щоб легко перенести транспортування. Покупці зазвичай отримують молоді рослинки з двома-трьома гілками. 

Інтернет-магазин пропонує рослинки, що 100% приживаються та швидко ростуть. Саджанці лохини, персики, вишні чи більш унікальні варіанти, наприклад, фундук, айва, диплоїдні сливи — це далеко не все, що замовити онлайн.