На жаль, у сучасному світі дуже багато людей, які страждають поганим зором. Не всім їм «до душі» носити окуляри, адже це не дуже зручно, особливо в холодну пору року. Ці вічно запотівають окуляри знайомі всім! До того ж є такі професії, коли носити окуляри просто неможливо і тут контактні лінзи приходять на допомогу.

Тому дуже багато людей вдаються до такого методу корекції зору, як носіння контактних лінз. Такий вид поліпшення зору підходить як для «далекозорості», так і «короткозорості», а також при астигматизмі.

Як підібрати контактні лінзи? Без допомоги офтальмолога, звичайно, не обійтися. Вам доведеться виміряти такі параметри, як оптична сила і радіус кривизни. Тикати пальцем в небо не варто, з параметрами очок порівнювати не треба. Самодіяльність може призвести до згубних наслідків, таким як запалення або сухість. Процедура вибору лінз починається з розмови з лікарем. Навіщо? Щоб лікар зрозумів, що ви хочете домогтися, а також виявив захворювання, які можуть вплинути на носіння контактних лінз.

Вже з отриманим від лікаря рецептом, ви можете вирушати купувати лінзи. Сьогодні замовити вироби можна навіть в режимі «онлайн». Так, кольорові лінзи і торичні, традціонние і мультифокальні ви знайдете на порталі інтернет-магазину luxlinza.ua. В асортименті компанії є також товари, які розрізняються за терміну заміни. Тут треба зупинитися детальніше. Так, лінзи бувають:

• одноденні;

• двотижневі;

• одномісячні;

• квартальної заміни;

• піврічні та річні.

Зазвичай, з цим критерієм може допомогти офтальмолог. Тут головне правильно оцінити можливості своїх очей. Не треба їх зайвий раз напружувати лінзами квартальної заміни, якщо вам підходять лише двотижневі.

Також розрізняють лінзи по режиму носіння (денні та пролонговані), але частіше зустрічаються люди, які використовують лінзи денного носіння.

Бувають спеціальні лінзи для астигматизму.

Якщо ваші очі сохнуть в лінзах, то вам треба поміняти лінзи на ті, в яких відсоток вологовмісту більше. Розрізняють три види:

- Менше 50%;

- Приблизно 50%;

- Понад 50%.

Велика перевага контактних лінз для людей, хто постійно експериментує зі своєю зовнішністю - це кольорові та карнавальні лінзи.

Дуже багато людей хотіли б мати інший колір очей, і навіть якщо у вас хороший зір, то ви можете, проконсультувавшись з лікарем придбати собі «новий колір очей».

На жаль, кольорові контактні лінзи підходять не всім, так як носіння лінз передбачає ймовірність появи алергії. Карнавальні лінзи в основному використовуються для свят, але не для повсякденного носіння.

Офтальмолог вас навчить, як знімати і одягати лінзи, а також розповість вам, як правильно доглядати за контактними лінзами.

Чим менший термін носіння лінзи, тим більша кількість води вона містить, а також це найтонша / комфортна лінза, але вартість у них буде найвища.

Догляд за лінзами досить простою. Завжди мийте руки, перед тим як зняти або надіти контактні лінзи. Своєчасно міняйте розчин в контейнері, для того, щоб лінзи добре продезінфіковані.

Запам'ятайте назву ваших контактних лінз і всі ваші параметри, в житті буває всяке, а це дуже важливі дані.

Своєчасно міняйте контактні лінзи! Це дуже важливо. Не носіть лінзи, якщо у вас «сохнуть» очі, болять, червоніють. Якщо це все ж сталося, то не поспішайте бігти за новими лінзами, дайте вашим очам відпочити. Тиждень - півтори доведеться походити в окулярах, але також обов'язково проконсультуєтеся з лікарем-офтальмологом, який підкаже вам необхідні краплі для очей, якщо не дотримуватися такі прості правила, то можуть з'явитися серйозні проблеми зі здоров'ям.

При покупці обов'язково перевірте, чи то вам продали (оптичну силу, радіус кривизни, діаметр, колір). Людський фактор ніхто не відміняв, в житті буває всяке. Бережіть свої очі!