Фартух – це уніформа професійної домогосподарки. Надягаючи фартух берегиня домашнього вогнища перетворюється на господарського супергероя, точно як Супермен з його плащем! У такій уніформі зручно готувати на кухні або проводити прибирання, і можна не боятися що одяг забрудниться пилом чи брудом. Крім іншого, кухарський фартух також може підкреслити індивідуальність своєї власниці, якщо його пошити самостійно.

Пошити фартух своїми руками нескладно, якщо у вас є базові кравецькі навички та машина для шиття. А якщо такої швейної техніки у вас поки що немає, ви можете придбати її тут за доступною ціною. Вам також знадобляться покрокові інструкції, з якими ви можете ознайомитись нижче.

Щоб пошити фартух кухонний вам знадобляться:

  • 1 метр тканини для основи фартуха та кишені

  • ⅓ метр тканини для лямок

  • швейна машинка

  • подвійна голка та лапка-равлик (за бажанням)

  • кравецькі ножиці

  • кравецькі шпильки

  • праска та прасувальна дошка

Крок №1.

Почніть роботу зі скачування безкоштовної викрійки фартуха з сайту Treasurie. Далі роздрукуйте завантажений файл на аркушах формату А4 та перевірте правильність масштабу, вимірявши тестовий квадрат на першому аркуші. Потім склейте листи разом скотчем згідно з номерами. У результаті ви отримаєте викрійку основи фартуха.

Після цього підготуйте заготовки для зав'язок та шийного ремінця. У вас має бути дві смужки тканини 76 на 9 сантиметрів і одна смужка розміром 64 на 9 сантиметрів.

Крок №2.

Безпосередньо саме шиття ми почнемо з підшивання країв пройм. Щоб отримати край із закритим зрізом, підігніть кромки на обох проймах двічі на ширину 6 міліметрів до виворітної сторони заготовки, а потім запрасуйте їх для фіксації. Потім скріпіть підгорнуті краї кравецькими прищіпками і прострочіть на швейній машинці з припуском на шов 5 міліметрів. Щоб провести цю швейну операцію швидше та якісніше, ви також можете використовувати спеціальну лапку-равлик відповідного розміру.

Крок №3.

За тим же принципом, що кроком вище, обробіть бічні сторони фартуха.

Крок №4.

Наразі потрібно підшити низ і верх фартуха, також підігнувши краї двічі. Але тепер розмір першого підгинання становитиме 6, а другого — 50 міліметрів. Далі також прострочіть підігнутий край на швейній машинці.

Крок №5.

На цьому кроці попрацюємо із заготовками зав'язок та шийного ремінця. Для початку складіть кожну з них навпіл уздовж лицьовими сторонами разом. Потім виконайте рядок по одному з вузьких кінців та довгій стороні з необробленими краями. Шийте з припуском на шов 12 міліметрів (½ дюйма). Далі виверніть заготовки на лицьову сторону і прострочіть на швейній машині коротку і довгу сторону лямки, що залишилася.

Крок №6.

Помістіть обидва кінці шийного ремінця на виворітний бік верхніх кутів нагрудника. А кожну зав'язку помістіть одним кінцем на один з кутів, що утворюється проймою та бічною стороною фартуха. Закріпіть заготовки кравецькими шпильками, а потім виконайте на кожному кінці серію рядків, щоб вони утворили квадрат.

Крок №7.

Нам залишилося пришити до фартуха кишеню. На початку підігніть і запрасуйте краї заготовки кишені знизу та з боків. Ширина підгинання має становити 12 міліметрів. А верхню частину підгорніть на 6 міліметрів, а потім ще раз на 50 міліметрів. Після цього прошийте цей підворот на швейній машині прямим стібком.

Крок №8.

Приколіть кишеню до передньої частини фартуха і прокладіть рядок по трьох сторонах заготовки, а саме з обох боків і знизу, залишивши відкритим верх. За бажанням, ви можете виконати цей шов подвійною голкою, щоб надійніше прикріпити кишеню до фартуха.

Ну от і все. Цей швейний проект завершено. Тепер ви теж знаєте як пошити фартух своїми руками і можете зробити собі подібне вбрання для кухонних турбот.