Останнім часом у меблевих магазинах часто можна почути, як консультанти з гордістю повідомляють, що ті чи інші меблі обтягнуті тканиною шеніл. Хоча матеріал з'явився понад 200 років тому, проте його популярність зросла відносно нещодавно. Як і інше полотно шенілова оббивка виробляється в різних цінових категоріях: від бюджетного варіанту -  до преміального.

Історія появи шеніллу та його головні особливості

Назва тканини походить від французького слова chenille, що перекладається як "гусениця". І дійсно, за своєю текстурою тканина нагадує ворсинки цієї пухнастої личинки. Така специфічність полотна досягнута завдяки методиці особливого переплетення волокон, при якій основну нитку обвивають крученою фіброю. М'яке начісування ворсинок додає матеріалу ніжність і м'якість, а комбінований склад забезпечує відмінні експлуатаційні властивості.

Хоч назва "шеніл" і асоціюється з Францією, але вигадали його в США. Тривалий час тканина з оксамитовим ефектом була американським ексклюзивом, але відразу після появи на світовому ринку викликала шалене захоплення і набула планетарної популярності. На вигляд і на дотик матеріал нагадує звичний нам велюр, але вартість шеніла на порядок нижче. Цей фактор та інші чудові властивості шенілового полотна роблять його дуже затребуваним серед покупців.

102423683_284693392686376_4609693619374582754_n-500x500.jpg

Переваги шеніллу, в якості обивки

Статистика продажів м'яких меблів показує, що матеріал по праву випереджає своїх конкурентів. Цінова категорія, під яку виробляється тканина, визначає її склад та інші властивості. Зсередини тканини присутні нитки з віскози та поліестеру, що у різних пропорціях з'єднують з бавовною та акрилом, які одразу фарбуються. Плюсами шенілу заслужено можна назвати:

  • привабливий зовнішній вигляд та необмеженість комбінаторних рішень разом з іншими матеріалами
  • приємне тактичне відчуття при доторканні за рахунок пухнастої поверхні;
  • відсутність потертостей і катишків навіть після довгої експлуатації;
  • багатство дизайнів та відтінків;
  • легкість у догляді та чищенні.

Використання у меблевій індустрії

Для обшивки меблів застосовується шеніл різною щільністю Попри ніжність і м'якість полотна існує тканина з показниками зносостійкості 60000 або 100000 циклів по Мартіндейлу. З легких тканин шиють чохли для подушок та інших декоративних елементів інтер'єру. Щільний шеніл застосовують у вигляді оббивки диванів, крісел, пуфів, які експлуатують не тільки в будинках, а й у комерційних установах.

Оскільки шеніл універсальний, то він чудово комбінується з іншими матеріалами та тканинами для меблів. Пропонуємо ознайомитись з повним каталогом тканин на сайті Soloha для швидкого та зручного підпору матеріалів. 

Тому, вибираючи оббивку для свого умеблювання, можете сміливо зупиняти свій вибір на шеніллі, з яким ваш інтер'єр виглядатиме розкішно, але водночас - затишно.