Довезти деякі меблі з магазину можна й в руках або багажнику легкової автівки, адже вони ще розібрані та зручно складені в упаковку. Але що робити з шафами та диванами, які стоять у вас вже декілька років у квартирі? Як бути з кухонним гарнітуром та великою стільницею? А двоспальне ліжко чи дитячий комплекс як транспортувати? По-перше, перевезення меблів довіряйте лише професіоналам, які безпечно все довезуть й відвантажать. По-друге, приділіть трохи часу підготовці, аби потім ви змогли легко все розставити по відповідних місцях й нічого не загубити, особливо усілякі кріплення й болти.

Розберіть усе, що зможете потім нормально зібрати

Як кажуть, «ламати — не будувати», й це справедливо й відносно меблів. Розібрати по гвинтиках можна будь-що, однак не все потім можна знову зібрати до купи й повністю відновити функціональність. Тож при будь-яких сумнівах краще не продовжуйте відкручувати черговий болт, а саморізи з меблів взагалі не варто діставати. Тут можливі такі варіанти:

  1. Ви знімаєте дверцята з шаф і тумб, дістаєте ящики та полиці. Від диванів та крісел зазвичай можна відокремити висувні елементи та підлокітники. Усі кріплення складайте по пакетиках, краще із ZIP-застібкою. Маркером чи за допомогою наліпок позначайте, від яких конструкцій ці деталі. Тоді перевезення меблів буде без вагомих втрат.

  2. Ви розбираєте все максимально, але залишається «каркас». Цей варіант оптимальний, якщо ви не винаймаєте вантажників й будете самі носити речі. Каркас вийде значно легшим, ніж меблі в повному зборі чи лиш частково полегшені.

  3. Ви не розбираєте меблів, а лише заклеюєте дверцями та висувні ящики клейкою стрічкою. Але знімні полиці все ж доведеться попередньо дістати. 

Стільницю з кухні краще зняти. Зазвичай вона кріпиться куточками з середини нижніх тумб. Обережно викрутіть саморізи зі стільниці та акуратно зніміть її. Обов’язково заверніть у пакувальну стрічку чи велику міцну плівку. 

Маркування полегшить сортування та збірку

Всі елементи у пакетах обов’язково підпишіть: що це та звідки, скільки штук має бути тощо. На полиці наклейте наліпки, позначаючи секції шафи та «рівень» — верхня, нижня, середня й т.ін. Полиці та фасади від тумб групуйте по стопках, між собою вони добре зв’язуються клейкою стрічкою. Також позначайте, з яких саме тумб вони узяті. 

Захищайте від забруднень 

Вантажні перевезення завжди пов’язані з пилом. Тож якщо ви не хочете, щоб на оббивці дивану чи м’якому узголів’ї дитячого ліжка з’явилися плями чи тканини просякли пилом, подбайте про захист. Можна використовувати будь-які щільні плівкові покриття, а краї склеювати скотчем. Якщо є змога, можна скористатися м’якими чохлами. Поверхні, які потім будуть видимі, також варто захистити подібним чином чи хоча б загорнути в міцний папір. Проте, якщо перевезення меблів виконує відповідальна компанія, можна бути спокійним за цілісність та чистоту речей. Наприклад, Zubr Taxi може запропонувати й власну упаковку, а всі роботи проводить обережно й швидко, страхуючи ваші речі.