• Головна
  • Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото)
17:27, 27 жовтня 2015 р.

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото)

Сьогодні, 27 жовтня, відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації. Ключовими стали три питання: про розвиток природно-заповідного фонду, про соціальний захист учасників АТО та питання збільшення обсягу доходів та видатків обласного бюджету на поточний рік

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації  (Фото) (фото) - фото 1

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото) (фото) - фото 1

Перед початком колегії відбулося представлення новопризначених голів Старокостянтинівської, Старосинявської та Хмельницької райдержадміністрацій. Також вручили Державні нагороди, посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступення було нагороджено Волошина Ігоря. Таку ж нагороду отримав Ходак Володимир. Також на сьогоднішньому засіданні було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» викладачеві Кам’янець-Подільського державного університету.

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації  (Фото) (фото) - фото 2

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото) (фото) - фото 2

З приводу першого питання порядку денного «Про розвиток природно-заповідного фонду та формування екологічної мережі області» доповідав директор Департаменту екології ОДА Вавринчук Сергій Михайлович, який визначив такі основні проблеми цього питання: «Відшкодування збитків землекористувачами, а також відмова відповідних державних органів в приватизації цінних земельних ділянок, недостатнє фінансування для підтримки існуючих та створення нових природоохоронних фондів». Також сказав, що існує проблема якості земельно-кадастрової документації, недостатня кількість кваліфікованих працівників та проблема «текучості» кадрів. За що отримав невдоволення від голови Михайла Загородного, мовляв, навіщо тоді було укомплектовувати Департамент некваліфікованими кадрами. І попросив, щоб відповідальність за місцеві проблеми не перекладали на загальнодержавний рівень.

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації  (Фото) (фото) - фото 3

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото) (фото) - фото 3

Про печеру «Атлантида» Сергій Вавринчук відповів, що питання на контролі, адже є надважливим, оскільки існує проблема нищення пам’ятки природи.

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації  (Фото) (фото) - фото 4

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото) (фото) - фото 4

Питання соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, безперечно, є пріоритетним. Про це свідчили доповіді директора Департаменту соцзахисту населення Хмельницької ОДА Світлани Лукомської та директора Департаменту охорони здоров’я Якова Цуглевича. Розповіла про державну підтримку демобілізованим, яких в області більше 9 тисяч та сім’ям учасників АТО. Світлана Лукомська повідомила: «В Хмельницькій області на реалізацію заходів, на які передбачені кошти, складають 4 мільйони 837 тисяч гривень, вони розподіленні на виплату допомоги, на зубне протезування, на придбання слухових апаратів та на зміцнення госпіталів».
Створено  Центр допомоги учасникам АТО, до складу якого увійшли учасники бойових дій та волонтери. Створений він для цілеспрямованої допомоги.
Також працює гаряча лінія  0 800 050 88 99.

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації  (Фото) (фото) - фото 5

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото) (фото) - фото 5

Торкнулися питання придбання квартир для учасників АТО. Парадоксально, адже кошти є, а квартири досі не куплені. Натомість, голови райдержадміністрацій запевняють, що над питаннями працюють. «Я хочу щоб мене почули усі голови райдержадміністрацій, - сказала Світлана Лукомська. – Ви мали використати 3 мільйони 150 тисяч, а використали тільки 280 тисяч». Зокрема, така ситуація з квартирним питанням є у місті Кам’янці-Подільському. Михайло Загородний дав термін до кінця тижня, аби проблему було вирішено.
Також мала слово волонтер та працівник Центру допомоги учасникам АТО, яка розповіла про роботу Центру, плани на майбутнє та проблеми, над якими щоденно працюють працівники Центру. 

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації  (Фото) (фото) - фото 6

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото) (фото) - фото 6

Щодо збільшення обсягу доходів та видатків обласного бюджету на 2015 рік, то передовсім, дотацій потребує сфера охорона здоров’я. Додаткові кошти потрібно спрямувати на Хмельницький онкологічний диспансер, зокрема на придбання препаратів хіміотерапії, інсуліні препарати, необхідні кошти на зубопротезування для учасників АТО. Для ендокринологів необхідні гроші на комп’ютери, оскільки планується впровадження електронного реєстру інсулінозалежних пацієнтів. Також додаткового фінансування потребує соціальна сфера.

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації  (Фото) (фото) - фото 7

Соціальний захист учасників АТО – центральне питання засідання колегії облдержадміністрації (Фото) (фото) - фото 7

Питання дотримання свободи слова в області не стало проблемним,тому й особливого обговорення не потребувало. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#засідання #колегія #ОДА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...