• Головна
  • Антимонопольний комітет розбирався у справі курорту «Сатанів»
19:07, 5 листопада 2015 р.

Антимонопольний комітет розбирався у справі курорту «Сатанів»

Вчора, 4 листопада, у Хмельницькому обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України відбулися слухання у справі щодо ПП «Курорт Еко Сервіс»  (смт. Сатанів, Городоцький район).

Як повідомляє прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, слухання стосувалися проблеми зловживання монопольним становищем на ринку водопостачання та водовідведення на території курорту державного значення «Сатанів».  

Так, укладаючи договори на надання послуг водопостачання холодної води та водовідведення, підприємство не включило до них суттєві умови, передбачені Типовим договором. Зокрема, деякі зобов’язання виконавця та розділ про тарифи на послуги. Також підприємство завищило вартість тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення всупереч встановленим Кабміном вимог.
Такі дії можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Під час засідання директор оздоровчого комплексу «Поділля» поскаржився на завищені тарифи на послуги водопостачання та водовідведення. Це суттєво впливає на вартість путівок, а цей санаторій є найбільшим споживачем води. В свою чергу, директор ПП «Курорт Еко Сервіс» визнав, що договори не відповідали вимогам чинного законодавства. Щодо вартості тарифів, то вони справді є високими. Учасники слухань погодились з необхідністю спільного вирішення проблемних питань, які існують на території курорту.

Голова відділення Віталій Олуйко повідомив: «Вважаю, що підтримка важливого регіонального туристичного об’єкта - державного курорту «Сатанів» з родовищами мінеральної лікувальної столової води «Збручанська» - одне із пріоритетних завдань перспективного розвитку області. Дійсно, існує проблема з високими тарифами на водопостачання та водовідведення. Проте це не стандартна  ситуація, оскільки ПП «Курорт Еко Сервіс» не є типовим підприємством водопровідно-каналізаційного господарства, - говорить Віталій Олуйко. - Ми не застосовуватимемо штрафні санкції, оскільки вони можуть погіршити ситуацію, проте обов’язково рекомендуватимемо підприємству припинити дії з ознаками порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Також ми звернемося до Хмельницької обласної ради з пропозицією винайти шляхи компенсування витрат».

Аби не допустити монополізацію добування та розливу мінеральної води «Збручанська» у «Сатанові», зменшення її мінералізації та недопущення погіршення лікувальних властивостей через виснаження і забруднення Збручанського родовища мінеральної води, відділення внесло рекомендації Хмельницькій обласній державній адміністрації, Хмельницькій обласній раді та ТОВ «Арден Палац»:
- прийняти Закон України «Про курорт Сатанів»;
- створити в структурі  Хмельницької обласної державної адміністрації Управління по мінеральних ресурсах, курортах і туризму;

- створити комунальне підприємство, на яке покласти обов’язки забезпечення управління інфраструктурою загального користування, контроль за експлуатацією родовищ усіх мінеральних вод, гірничого відводу, координації розвитку та забудови курорту «Сатанів», згідно з генеральним планом;
- побудувати водогін госпитної води для забезпечення побутових потреб курорту Сатанів та недопущення подальшого зниження рівня мінералізації води на території курорту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Антимонопольний комітет #Сатанів #слухання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...