• Головна
  • Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА
17:50, 9 листопада 2015 р.

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА

У Хмельницькому презентували проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області». Щоправда поки це лише пілотний проект, однак уже вжито низку заходів на законодавчому та суто практичному рівні, з залученням досвіду міжнародних організацій та інвестицій. У підсумку було підписано Меморандум про взаєморозуміння між ГО «Інститут громадянського суспільства» та Хмельницькою ОДА.

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 1

Сьогодні у стінах Хмельницької ОДА зібралися представники  міжнародних проектів та організацій, таких як: Міжнародний фонд «Відродження», GIZ Бюро в Україні, швейцарсько-українського, шведсько-українського проектів, проекту ЄС, програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні». Між іншим, четверо з делегатів міжнародних проектів сьогоднішнього заходу родом з Хмельниччини, тому особливо вболівають за впровадження проекту в нашій області та всіляко цьому сприяють.

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 2

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 2

Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, у доповіді зазначила:
«Схвалено перспективні плани із 24 можливих по 22 областях, немає лише планів Закарпатської та Тернопільської областей. План розпорядження по Хмельницькій області серед 22 було сьомим». Ліля Попова наголосила, що Хмельниччина добре попрацювала, вона також  подякувала офісу реформ у Хмельницькому та відзначила, що це один із кращих офісів в Україні.

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 3

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 3

Презентував усім присутнім пілотний проект  Анатолій Ткачук, у вузьких колах його називають «батьком» проекту. «Головним завданням проекту є створення умов для розвитку, –переконаний пан Анатолій.  А одним із найважливіших завдань у ключі децентралізації Анатолі Ткачук визначив так: «Міста є відповідальними за села, які завжди були донорами міст, тому зараз міста мають допомогти селам, – і додав, – нове управління має бути новим, насамперед, за змістом своєї діяльності. І має дати кращу ефективність управління, яка принесе нову економіку місцевій громаді».

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 4

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 4Анатолій Ткачук резюмує: «Якщо раніше на питання «Чому не вистачає коштів?» відповідали «Київ не дав» або «Київ забрав», то сьогодні змінено принципово законодавство: якщо область заробляєш більше,то у неї і залишається більше. Це відповідальність місцевого самоврядування.  Тому ми хочемо зробити все для того, щоб об’єднані територіальні громади стали більш конкурентноспроможними і могли залучити як внутрішніх, так і зовнішніх інвесторів».

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 5

Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» презентували в ОДА (фото) - фото 5


Сподіваємося, що Хмельниччина буде областю, де максимально ефективними будуть  досягнення новоутворених об’єднаних громад. Й усі подальші напрацювання будуть успішно поширені на інші регіони нашої країни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Проект #децентралізація #презентація #територіальні громади
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...