• Головна
  • Типово для всієї України у другому турі виборів
16:27, 16 листопада 2015 р.

Типово для всієї України у другому турі виборів

Характерними ознаками на виборах у всіх містах, де проводилось повторне голосування, була невисока явка, значно менше порушень, ніж 25 жовтня та злагодженіші дії членів виборчих комісій.  

Офіційні спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА здійснювали моніторинг виборчих процедур за репрезентативною для сукупності цих територіальних громад вибіркою.
Так, якщо порівнювати вчорашні вибори з 25 жовтня, протягом дня повторного голосування спостерігачі ОПОРИ зафіксували загальне зменшення кількості порушень в діяльності виборчих комісій та інших суб’єктів виборчого процесу.

Ці порушення не могли вплинути на остаточне визначення переможця на повторному голосуванні з виборів міських голів.

За оцінкою аналітика ОПОРИ Олександра Клюжева: «У другому турі фактично були зведені до мінімуму порушення, які найчастіше фіксувалися 25 жовтня – спроби видачі (або отримання) бюлетенів без документа, що посвідчує особу (паспорта громадянина України). Кількість таких випадків зменшилася з 17,8% до 0,8% в межах України. Значною мірою така тенденція пояснюється тим, що подібні зловживання найбільш поширені в сільській місцевості, де голосування цього разу не проводилося».

Однак нижчою була і активність виборців 15 листопада, ніж в день голосування на чергових місцевих виборах 25 жовтня (34,4% проти 46,6%). Таким чином, у повторному голосуванні взяло участь на понад 12% менше виборців. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #ОПОРА #політика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...