• Головна
  • Шепетівчанин відкрив потенційно небезпечний астероїд
09:48, 17 листопада 2015 р.

Шепетівчанин відкрив потенційно небезпечний астероїд

Україна взяла участь у міжнародній програмі «International Asteroid Searching campaign». Нашій команді «Street Astro Ukraine», до якої увійшов шепетівчанин, вдалося здійснити відкриття нового потенційно небезпечного астероїда «2015 RV82».

Компанія займається пошуком астероїдів. Загалом з 13 серпня по 17 вересня у ній взяли участь представники спеціалізованих університетів США, Португалії, Румунії, Польщі, Німеччини, Росії, Уругваю, Шрі-Ланки, Індії, Непалу та інших країн.
До складу української групи «Street Astro Ukraine»  увійшли Вадим Мулявка з Рівного, Юлій Лавренко з Шепетівки та Олександр Горбачук з Києва.
Упродовж програми команда отримувала знімки різних ділянок неба з найпотужніших радіотелескопів світу. Їх уже обробляли за допомогою спеціального програмного забезпечення. Перед відкривачами стояло завдання знайти раніше не пізнані об’єкти. І нашим науковцям це вдалося здійснити. Було відкрито новий астероїд.
«Типовий астрономічний об`єкт, що знаходиться в головному поясі астероїдів між орбітами Марсу та Юпітера. Нашій команді «Street Astro Ukraine» пощастило його спостерігати в рамках міжнародної програми з пошуку астероїдів, участь в якій брали спеціалізовані школи та університети. Ми не є спеціалістами в цій галузі, але спостережливість та уважність дозволили нам зробити це відкриття», – розповідає очільник української команди Вадим Мулявко.
9 вересня 2015 року зі знімків  радіотелескопу «Pan-STARRS 1» був помічений астероїд. Опрацювавши дані, група відправила їх до Центру малих планет, де відкриття підтвердили.
Ще 23 рази проводилося спостереження над об’єктом. У ході них було визначено усі характеристики астероїда. Йому уже дали тимчасове ім’я «2015 RV82» та внесено до всіх каталогів астрономічних тіл.
«Поки невеликий астероїд «2015 RV82» спокійно рухатиметься між Марсом та Юпітером зі швидкістю 7,5 км/сек. Синьо-жовта лінія на фото – орбіта астероїда. Червоним позначена орбіта Марсу, жовтим - Юпітера, а синім, ближче до жовтої плямки (Сонця), – орбіта Землі», – розповідає Вадим Мулявко.
Наразі відкривачі намагаються донести до суспільства інформацію про небезпеку астероїдів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#астрономія #Хмельниччина #Україна #астрономія #астероїд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...