• Головна
  • «Судовий монітор» провів рейд у Хмельницькому міському районному суді (Фото)
18:10, 18 листопада 2015 р.

«Судовий монітор» провів рейд у Хмельницькому міському районному суді (Фото)

Після інспектування делегація висловила зауваження щодо зовнішнього вигляду будівлі, неналежного оформлення інформаційного стенду також не зовсім задовольнило «ревізорів» ставлення суддів.

Делегація «Судового монітору» складалася з  національного експерта проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в України», головного редактора журналу «Адвокат» та виконавчого директора Центру медіареформ.

У повідомленні йдеться про зовнішній вигляд будівлі: ззовні будинок ошатний, що, зокрема, демонструється і на сайті суду. Але прближаючись виявилося, що вхід до нього недоглянутий: розвалена ваза з чорнобривцями, які відчайдушно стараються не всохнути, відлуплена від помпезної колони в доричному стилі гранітна плитка, імітація пандуса для інвалідного візка. Одразу за дверима імітація завершується, бо продовження  пандуса немає – дорогу перекриває рамка металошукача. Як може потрапити до суду людина з обмеженими можливостями – невідомо. 

«Судовий монітор» провів рейд у Хмельницькому міському районному суді (Фото), фото-1

Претензії викликав інформаційний стенд. За оцінкою «Монітору» його виконано у формі добірки аркушів, припасованих до вітрини «акваріума» охорони. Роздивитися що там написано можна лише ставши між рамкою та вітриною. Відтак інформування радше імітується, аніж забезпечується. Щодо переліку справ, призначених до розгляду, то вони наявні лише на сайті суду.

Делегати відзначили, що прийом був вельми холодним. Спочатку охоронець велів, а сам кудись пішов, тоді повернувся, ще раз передивися документи і знову відлучився. Повернувся не одразу і в супроводі судді Салоїд Надії Миколаївни, яка одразу спитала чого прийшли.

Знайомство відбулося досить коротким: «…судді – зайняті люди, я працюю до опівночі, а зараз маю йти додому…» – цитата зі слів судді.

А таку мету, як моніторинг дотримання прав громадян в судах України суддя не прийняла і запропонувала на огляд суду 5-10 хвилин. Учасники рейду спитали чи не обмежують їх перебування в суді у такий спосіб, але суддя повторила, що не має більше часу. Після чекання у просторому коридорі без лав чи стільців, гостям було відкрито для огляду один із залів судових засідань. Делегати відзначають, що зал цілком сучасно обладнаний.

«Судовий монітор» провів рейд у Хмельницькому міському районному суді (Фото), фото-2
«Судовий монітор» провів рейд у Хмельницькому міському районному суді (Фото), фото-3

Як повідомила суддя під час короткої  зустрічі, у приміщенні йде ремонт і негараздів не уникнути. «Судовий монітор»  згодний з цим, однак навіть під час ремонту слід виконувати вимоги закону, зокрема забезпечувати відвідувачів інформацією на стенді, він, як мінімум, має бути присутній і доступний. Також ніщо не заважає поставити кілька лав у коридорах, бо людям часто доводиться чекати засідань, іноді навіть тривалий час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #рейд #судовий монітор #Хмельницький #зауваження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...