• Головна
  • Висновок екологів: Південний Буг досить забруднений
16:00, 26 листопада 2015 р.

Висновок екологів: Південний Буг досить забруднений

Результати гідрохімічних вимірювань проб поверхневих вод басейну р. Південний Буг на території Хмельниччини свідчать про забруднення їх органічними сполуками. По всіх показниках екологи відзначають відхилення від норми. Однак води, що призначаються для господарсько-питного призначення  є прийнятними.

Так, протягом десяти місяців поточного року в басейні Південного Бугу розчинений кисень знаходився у межах від 3,2 – 9,6 мгO2/дм3 при нормі ГДК >4,0 мгO2/дм3. Натомість,  загальна жорсткість води була середньою, - дізнаємося з сайту облдержадміністрації.

Вода у річці Південний Буг забруднена органічними сполуками. Високі показники пояснюються впливом забруднюючих речовин, які потрапляють у водні об’єкти із стічними водами підприємств та впливом органічних сполук природного походження.

Середні концентрації амонію у порівнянні з минулим роком значно не змінився. Разом з цим, у січні-жовтні спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення вмісту азоту амонійного, фосфору загального, заліза загального, міді, нітритів, марганцю, фенолів та хрому (+6).

А стан водойм господарсько-питного водокористування концентрації заліза загального, фосфору, міді, нітритів та марганцю, не перевищували норм СанПиН №4630-88 і залишились на минулорічному рівні.

Висновок Департаменту екології такий: результати лабораторних досліджень засвідчують наявність значного забруднення вод річки Південний Буг у межах міста Хмельницького шкідливими речовинами, які перевищують гранично допустимі нормативи і мають ймовірне походження від виробництва та комунальних стоків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #Південний Буг #аналіз вод
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...