• Головна
  • У Хмельницькому міська влада та громадськість обговорювали питання енергозбереження (Фото, Відео)
17:20, 30 листопада 2015 р.

У Хмельницькому міська влада та громадськість обговорювали питання енергозбереження (Фото, Відео)

Сьогодні у стінах Хмельницької міської ради відбувся круглий стіл «Перші кроки нової влади на шляху енергоефективної реформи Хмельницького».

Організаторами зустрічі стали представники громадського об’єднання «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» у рамках міжнародного проекту «ЕСКОМ» (Енергоефективність: Створення коаліції на місцях), що фінансується Європейським Союзом у 4-х країнах Східної Європи Степан Кушнір та Артур Кокаревич.
Учасниками круглого столу стали хмельницький  міський голова Олександр Симчишин, завідувач відділу енергозбереження та інвестиційної політики Наталія Плеканець,  головний спеціаліст управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Куцка Інна, представник асоціації «Енергоефективні міста України» Дмитро Леськів зі Львова, а також активіст та громадський організатор Ілля Яременко із Рівного. До обговорення проблем енергоефективності та енергозбереження долучилися також представники двох політичних партій міста (із усіх запрошених), громада міста та представники ЗМІ.
У Хмельницькому міська влада та громадськість обговорювали питання енергозбереження (Фото, Відео) (фото) - фото 1
«Енергетична незалежність наразі надактуальна та надважлива. І той стан комунального законодавства з енергозбереження в Україні та Хмельницькому задовільним не назвеш.  – коментує хмельницький міський голова Олександр Симчишин. – Питання уже зрушене  з місця, але його швидкими темпами необхідно втілювати: щоб закріпити те, що є і вводити нове. Ми будемо закладати кошти на 2016 рік та сподіваємося на активність громадськості».
У Хмельницькому міська влада та громадськість обговорювали питання енергозбереження (Фото, Відео) (фото) - фото 1

Представник «ЕСКОМ» Артур Кокаревич розповів про перші кроки втілення енергозбереження у Хмельницькому.
keh0Qs-eBBc
Під час зустрічі обговорювали болючі проблеми енергозбереження та енергоефективності, слухали виступи спікерів. Проте найефективнішою частиною круглого столу стали дискусії учасників. У ході них для активістів та влади були надані ідеї покращення ситуації з енергоефективності у Хмельницькому.
373Al-Jgbww
Серед основних пропозицій для втілення була пропозиція створення та впровадження у школах міста «п’ятихвилинок» для донесення інформації для дітей про те, як варто зберігати енергію вдома тощо.
У планах ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» уже є питання про створення екопатрулів для інформування школярів про енергозбереження. Під опіку активісти спочатку візьмуть чотири школи міста.
Закладення велодоріжок, на думку присутніх круглого столу теж заощадить електроенергію, а ще й позитивно вплине на екологію міста. Говорили і про хаотичну забудову міста, яка виключає озеленення міста. Серед пропозицій були й питання про створення ініціативної групи з представниками активістів міста та громадськості, яка буде впливати на прийняття проектів рішень, системних питань тощо.
Найважливішою проблемою все-таки визнали непоінформованість та несвідомість населення. Саме зв'язок громадськості з владою та розуміння проблеми енергоефективності та енергозбереження, знання та розуміння їх основних аспектів допоможе вплинути на енергозаощадження.
У Хмельницькому міська влада та громадськість обговорювали питання енергозбереження (Фото, Відео) (фото) - фото 1
На думку активістів багато хто навіть не знає як краще заощадити електроенергію, а частина тих хто намагається, наприклад, зекономити на опаленні, роблять це неправильно. Для цього планують поширювати друковану продукцію довідкового характеру серед населення, а також інформувати через ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергозбереження #енергоефективність #Хмельницький #влада #громадскість
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...