12:20, 2 грудня 2015 р.
У Хмельницькому прискіпливо та конструктивно обговорювали Стратегію регіонального розвитку (Фото)
Вчора пройшов круглий стіл на тему «Процес реалізації стратегій регіонального розвитку в Хмельницькій області: проблеми, досягнення та перспективи». Конструктивна дискусія об’єднала представників влади, громадськості та політичних сил.
Голова ГО «Хмельницька ініціатива» та організатор круглого столу Олег Черненко розпочав захід із презентації результатів дослідження реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області 2011-2020 років.
«Ми можемо пишатися тим, що наша Стратегія одна із перших в Україні. Були проведені дослідження наскільки якісно вона відповідає стандартам Європейського Союзу. Дослідження було позитивним. Стратегія повність відповідає європейським нормам. Вона має мету, стратегічні та операційні цілі, завдання тощо, – розповідає Олег Черненко.
Про стан Стратегії, досягнення та перспективи розповіла начальник відділу економічного аналізу управління економічного розвитку Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ХОДА Оксана Чайковська.
На зустріч прийшли також голова правління ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» Степан Кушнір та його заступник Артур Кокаревич, експерт Офісу реформ Наталія Рохова, директор медичного департаменту Першого національного аграрного кооперативу Всиль Лутюк, заступник директора ФБУ «Хмельницький регіональний центр з інвестицій та розвитку» Лариса Литовка, начальник управління економіки Лариса Литовка, представник від ВО «Самопоміч» Олег Демчук, громада та ЗМІ.
А далі говорили про туристичний потенціал області, будівництво аеропорту, доріг міжрегіонального та місцевого значення, просування економіки регіону та покращення діяльності економічних суб’єктів.
Особлива увага була приділена інвестиційним проектам. 10 проектів для інвесторів заплановано втілити в життя у плані Стратегії 2011-2020 років. З них один вже виконаний. 23 травня 2013 року було відкрито обласний перинатальний центр у рамках національного проекту в регіоні – «Нове життя». До 2020 року залишилося виконати багато. Серед інвестиційних проектів будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів, створення індустріальних парків в області, реалізація проектів використання енергії біомаси та енергозбереження, будівництво заводів з переробки торфу, видобутку та збагачення глауконітом, забезпечення комп’ютерною технікою та Інтернетом усіх шкіл міста та області, а також створення єдиної регіонально-диспетчерської служби з використання GPRS-технологій у роботі служб швидкої медичної допомоги.
«За десятибальною системи нашій Стратегії даю хорошу «7». План стратегії не чудовий, але хороший на фоні того, що у інших такого немає. Ми все «покращуємо», «оптимізуємо», «модернізуємо», але конкретних показників щоб переосмислити в ефективному розумінні у Стратегії немає, також немає конкретики що саме робити. Усе подано дуже завуальовано і розмито, – коментує Олег Демчук.
До прикладу, інвестиційна пропозиція будівництва Хмельницького аеропорту з готелем для інвестора обійдеться у 110250 тис доларів США. За три роки можливий розвиток міжнародних рейсів до Москви, Кракова, Мінська; регулярних рейсів до Києва, Львова та Варшави; розвиток рейсів внутрішнього напрямку та чартерних рейсів внутрішніми та міжнародними напрямками. Проте на думку експертів та представників влади на реалізацію будь-якого інвестиційного проекту, у тому числі й аеропорту, впливає якість самого проекту будівництва. Щоб у проект вклали кошти він має бути ідеальним, чітко прорахованим, обґрунтованим і написаний спеціалістами високого рівня. Нажаль, більшість присутніх погодилася із тим, що на Хмельниччині людей, які можуть написати дороговартісні якісні проекти, практично немає. Отже, звідси і висновок – нереалізовані проекти – неякісні проекти.
Під час круглого столу багато говорили, дискутували, було внесено безліч конструктивних зауважень, проте нічого не вирішували. Тому загальним рішенням було вирішено організувати круглий стіл за участі очільників області, науковців, більшої кількості представників громади та влади. На ньому ж і запропонувати внести обговорені корективи, передивитися попередні проекти, їх доцільність та ін. Таким чином можна буде вплинути на якісну реалізацію проекту Стратегії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:56
4 листопада
13:51
4 листопада
13:41
4 листопада
ТОП новини
Оголошення
12:33, Вчора
12:33, Вчора
12:33, Вчора
12:33, Вчора
12:33, Вчора
live comments feed...