• Головна
  • Для Хмельницької АЕС купили обладнання в Італії, а не в Росії: скаргу росіян в Антимонопольному комітеті відхилили
17:05, 17 грудня 2015 р.

Для Хмельницької АЕС купили обладнання в Італії, а не в Росії: скаргу росіян в Антимонопольному комітеті відхилили

Російська дочірня компанія держкорпорації «Росатом» – АТ «Русатом Сервис» подала скаргу до Антимонопольного комітету України на ДП «НАЕК  «Енергоатом» щодо правомірності застосування переговорної процедури. Росіяни очікували на те, що докупівля необхідного обладнання для Хмельницької АЕС буде здійснена у них. Проте недостаючі елементи замовили в італійських представників.
Напередодні, 7 грудня ДП «НАЕК «Енергоатом» уклало угоду з італійською компанією «Costruzioni Meccaniche Menegazzi s.r.l.». про поставку робочих лопаток для турбіни Хмельницької АЕС. Згідно з даних «Вісника державних закупівель» коштуватимуть вони 184 тис євро.
Ще у лютому 2015 року для ХАЕС було замовлено робочі лопатки для турбіни К 1000-60/3000 на суму 3,32 млн євро. Вона мала виготовити їх із високоточних штампованих заготовок за наявною в неї конструкторською документацією, погодженою «Енергоатомом». Заготовки попередньо були придбані у австрійської компанії «Bohler International GmbH».
Вартість контракту зросла через ненормовані роботи і з обсягу закупівля було вилучено 27 лопаток 5-го ступеню. Згодом, їх все-таки вирішили придбати за ціною 6 811 євро за шт. За переговорною процедурою провели тендер для забезпечення уніфікації.
Дочірня компанія російської держкорпорації «Росатом» – АТ «Русатом Сервис» подала скаргу до Антимонопольного комітету України щодо правомірності застосування переговорної процедури. На їх думку, «Енергоатом» мав звернутись до російського виробника турбіни ВАТ «Силовые машины», а не купувати деталі в італійського заводу.
«Енергоатом» обґрунтував своє рішення у співпраці з італійцями, тому скаргу росіян було відхилено.
Нагадаємо, що ще одну дочірню компанію «Росатому» – АТ «Русатом Оверсиз» очолює Микита Костянтинов. У червні 2013 року він став в. о. президента «Енергоатому», а після початку російської агресії проти України переїхав до Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#скарга #Росія #Італія #ХАЕС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...