• Головна
  • Лише 7% хмельничан довіряють суддям - дані Центру політико-правових реформ
11:39, 24 грудня 2015 р.

Лише 7% хмельничан довіряють суддям - дані Центру політико-правових реформ

Такий результат опитування, яке проводилось на замовлення Центру політико-правових реформ компанією GFK Ukraine (опитувальник розроблений проектом USAID «Справедливе правосуддя»). У ЦППР вважають, що цей катастрофічно низький показник можна виправити шляхом оновлення суддівського корпусу через зміни до Конституції в частині судової реформи.

У повідомленні йдеться, що рівень довіри до судової системи в українському суспільстві настільки ж низький, наскільки високий рівень корупції в цій же системі. 78% жителів Хмельницької області, та ще п’яти областей Центрального регіону – Вінницької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської – під час опитування висловили недовіру судовій владі. Взагалі в Україні лише 5% громадян повністю довіряють суду – це найнижчий показник довіри серед державних інституцій.

Центр політико-правових реформ (ЦППР) спільно з Реанімаційним Пакетом Реформ (РПР) починає всеукраїнську комунікаційну кампанію «КонституціЯ», мета якої залучити звичайних громадян до конституційних змін. Проект буде реалізовуватись у 20 областях України, в тому числі і у Хмельницькій області.

«Процес реформування судової гілки влади триває вже другий рік поспіль, однак суттєвих зрушень поки що не відбулось. Громадяни потребують перш за все, неупереджених суддів, які прийдуть на посаду за результатами відкритого конкурсу, ліквідацію, нарешті, «телефонного права», коли по дзвінку приймаються панібратські рішення, одним словом – забезпечення виконання ст. 55 Конституції України, в якій говориться, що права і свобода громадянина захищаються судом», – зазначив Володимир Шаповал, головний експерт групи конституційна реформа Реанімаційного пакету реформ, голова Центральної виборчої комісії 2007-2013, суддя Конституційного Суду у відставці.

Сама ж реформа має декілька напрямків. Вона передбачає обов’язкові внесення змін до Конституції.
По-перше, необхідно унеможливити залежність суддівської кар’єри від політичної волі. Іншими словами, політики (Президент, депутати і т.д.) не повинні втручатись до питань призначення-звільнення-переатестації суддівського корпусу.
По-друге, необхідний відкритий конкурс на посади суддів, в якому можуть взяти участь не тільки «старі» кадри, але й люди, що досі не належали до суддівського апарату.
По-третє, має відбутися оновлення суддівського корпусу.
По-четверте, планується введення інституту конституційної скарги. Це дає можливість громадянам звертатися до Конституційного Суду з питань неконституційності законів. На сьогодні громадяни такої можливості не мають.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#РПР #ЦППР #суд #реформа #Конституція #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...