• Головна
  • Низка важливих для України законів, які вступили в силу з початку 2016 року
09:04, 6 січня 2016 р.

Низка важливих для України законів, які вступили в силу з початку 2016 року

З 1 січня 2016 року в Україні набуває чинності низка законів. Крім того, починають діяти і скасовуються важливі міжнародні угоди. Ключові нововведення беремо з АНТИКОРу. 

ID-Карта
Так, з початку 2016 року в країні починається видача електронних паспортів. До паспорта «прив'яжуть» соцстрахування, медпослуги й інформацію про наявність водійського посвідчення. Обіцяють, що  документ стане одним з найсучасніших і досить прогресивних в Європі.

Зона вільної торгівлі з ЄС
Крім того 1 січня починає діяти ЗВТ між Україною та ЄС. З іншого боку, згідно з указом президента Росії призупиняє свою дію угода про зону вільної торгівлі між Україною і РФ.

Закон про держслужбу
З січня Президент, народні депутати і міністри в Україні позбавляються статусу держслужбовців. Це передбачає, що вступає в силу закон «Про державну службу», яким розділяються адміністративні та політичні посади чиновників. Документ опублікований на сайті Верховної Ради.

Головний фінансовий документ країни.
Набуває чинності закон про держбюджет країни. Доходи цього держбюджету перевищують доходи держбюджету-2015 на 15,1%, або 88100000000 грн і складають 595 100 000 000 грн, а видатки та надання кредитів - на 14,5%, або 86700000000 грн, досягаючи 684, 5 млрд грн.

Закон для автомобілів
Також набув чинності закон про звільнення електромобілів від імпортного мита.

Набули чинності і посилені вимоги НБУ до пунктів обміну валют
Так, за аналогією з банками, на небанківські фінансові установи покладено обов'язок надавати інформацію про структуру власності і власників. Підвищуються вимоги до мінімального розміру власного капіталу небанківських фінансових установ (НФУ) для діяльності з обміну валют.

Імпортний збір
В Україні також скасували додатковий імпортний збір.

Ринок газу
Почав діяти закон про зміни до Податкового кодексу щодо нової моделі ринку газу.

Спрощення процедури держреєстрації нерухомості
Крім Закону про внесення змін до Податкового кодексу, в країні починає діяти нова редакція Закону про держреєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень (спрощення процедури держреєстрації нерухомості).

Касове обслуговування
Також припиняється дія деяких положень Закону 01.07.2015 № 569-VIII про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Відтепер заборонено використання апаратів, які не передають контрольну стрічку в електронному вигляді. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закони #Україна #2016 рік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...