• Головна
  • Першу ковзанку в Хмельницькому відкрили у 1902 році
17:12, 9 січня 2016 р.

Першу ковзанку в Хмельницькому відкрили у 1902 році

Віртуальний музей міста Хмельницького на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook поділився документами та спогадами про відкриття першої ковзанки у Проскурові. Знаходилася вона на місцевому ставку. У 1902 році її відкрила місцева купчиха Рося Шайгаш.
З оголошень, які збереглися стало відомо, що тоді біля ковзанки здавали «кращі французькі ковзани» та функціонував буфет. Вечорами гостей розважав духовий оркестр.
З 10 до 13 годин квиток на ковзанку разом із прокатом ковзанів коштував 22 копійки, а з 16 до 23 годин – 32 копійки.
«Це було недешеве задоволення, до прикладу у 1902 році відро горілки(12,3 літри) коштувало 4 рубля, хромові чоботи – 2 рубля, кирзові – 1 рубль, фунт (410 грам) м’яса – 40-60 копійок, фунт ситнього хліба – 3 копійки, 20 ложок – 50 копійок...», – пишуть творці віртуального музею.
Проскурівська ковзанка користувалася популярністю у молоді та стала приносити прибуток. Проте, були і невдоволення. Майже відразу після відкриття до міського голови Г. Лисенка надійшла скарга від католиків-прихожан.
«…Очень часто во время службы в костеле (знаходився він у той час приблизно біля входу в сучасний парк – ут. авторів Вітруального музею), особенно в вечернее время, на устроенном неподалеку на реке катке громко играет музыка духового оркестра. Зачастую на катке этом подвыпившие любители катания на коньках затевают ссоры и драки с громкими выкрикиваниями площадной брани. Их брань и громко раздающаяся музыка крайне неприятно действует на молитвенные настроения прихожан костела, находящегося в столь близком соседстве с устроенным катком. Следует или перенести каток в другое место, ближе к мосту, что ли, или запретить игру оркестра во время совершения богослужения», – йшлося у повідомленні.
Саме тому вже у 1903 року ковзанку перенесли подалі від костелу, ближче до дамби і мосту, який вів на Заріччя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ковзанка #Хмельницький #Проскурів
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...