18:05, 20 січня 2016 р.
1% абсолютної довіри судовій владі висловили жителі Хмельниччини (Відео)
Дві третини жителів області вважають, що потрібна радикальна зміна судової системи. Найбільшою причиною недовіри судовій системі вважають корумпованість судів. Експерти групи судової реформи Реанімаційного пакету реформ (РПР) переконані, що перезавантаження судової системи можна зробити завдяки змінам до Конституції.
Центр політико-правових реформ (ЦППР) наводить наступні соціологічні дані, які проводив Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва», щодо довіри громадян судам: 64% жителів Хмельниччини (як і інших західних регіонів) вважають корупцію судів першопричиною такої низької довіри усій системі. Серед найбільших проблем в судовій системі громадяни відзначають також залежність суддів від олігархів та політиків, ухвалення замовних рішень і кругова порука.
За результатами цього ж дослідження абсолютна довіра до суду за останні півроку знизилась до ганебного 1%, а недовіряють судовій владі 83% жителів Хмельницької області. Саме тому більшість мешканців регіону, як і всієї України, вважають необхідність негайного проведення судової реформи.
Саме тому в рамках інформаційної кампанії до Хмельницького приїхали заступник голови правління ЦППР, головний експерт групи судова реформа Реанімаційного пакету реформ Роман Куйбіда та Юлія Кириченко, керівник проектів з питань конституційного права ЦППР. Експерти з роз’яснювально-інформаційною кампанією планують побувати у всіх обласних центрах України. На сьогоднішній прес-конференції Роман Куйбіда наголосив на тому, що внесення змін до Конституції розв’яже руки для нових можливостей перевірки суддів, проведення переатестацій та відкритих конкурсів. Він розповів, що фактично дві цілі переслідують у Реанімаційному пакеті реформ. «Перша ціль – це забезпечення незалежності суддів, а друга – суттєве оновлення суддівського корпусу», – сказав пан Роман. Він розповів, що у змінах до Конституції передбачено аж три механізми, які дають можливість суттєво оновити суддівський корпус. «Перший механізм – ті судді, яких вперше призначили на 5 років припиняють свої повноваження і повинні пройти конкурс поряд з людьми з поза меж судової системи. Другий механізм – повна переатестація суддівського корпусу, в проекті змін названий як «Кваліфікаційне оцінювання суддів», – говорить експерт Роман Куйбіда. Третій спосіб можливий у випадку реорганізації судів. Тоді судді діючих вищих суддів змушені будуть або піти у відставку, або взяти участь у конкурсі на рівні з людьми з несудової системи й тим самим довести, що саме вони гідні обіймати ці посади.
При чому експерти вважають, що потрібно розпочинати перезавантаження зверху, тобто з суддів найвищої інстанції. «Почати з Верховного Суду і послідовно це зробити. Провести об’єктивно конкурс – це дасть дуже позитивний сигнал для усіх суддів. Це навіть без повного оновлення вже спрацює, переконана Юлія Кириченко – Суддя зрозуміє, що на сьогодні дійсно йде судова реформа, що від нього дійсно вимагають роботи по закону, а не по дзвінку і за якійсь інші моменти».
Таке послідовне оновлення, починаючи зверху, на погляд експертів групи судової реформи, цілком можливе, а головне у всьому цьому – підтримка суспільства.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:56
Вчора
13:51
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:12, 25 жовтня
14:24, 31 жовтня
5
live comments feed...