• Головна
  • У Хмельницькому планують видобувати біогаз
13:55, 24 січня 2016 р.

У Хмельницькому планують видобувати біогаз

За розпорядженням міського голови з метою реалізації політики енергозбереження та враховуючи важливість впровадження інвестиційних проектів з використанням альтернативних джерел енергії була створена робоча група з розробки проекту «Збір та утилізація звалищного газу з полігону твердих побутових відходів у місті Хмельницькому».
Цього тижня відбулося перше засідання робочої групи з розробки цього проекту. Хмельницька міська рада разом із фахівцями проекту USAID розробляли спільне бачення проблеми збору та утилізації звалищного газу з полігону твердих побутових відходів.
На міському полігоні за понад 50 років уже накопилося 6 га твердих побутових відходів. Висота шару їх сягає 38 м.
Відбір газу на полігоні є нагальною проблемою, адже  існують ризики спонтанних викидів біогазу, через що час від часу на полігоні виникають осередки займання. За попередніми підрахунками на хмельницькому полігоні можна буде видобувати 600 м3 біогазу, з якого реально видобути 1 МВт електрики та стільки ж тепла. Також на полігоні можна буде пробурити 6-7 свердловин.
Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» запустив уже шість аналогічних проектів. Державне підприємство «Центр розвитку державно-приватного партнерства»  у свою чергу радить, як правильно розробити порядок розробки необхідних документів для реалізації проекту та залучити приватний сектор.
Заступник міського голови Володимир Гончарук зауважив, що видобуток біогазу на полігоні ТПВ не виключає побудови сміттєпереробного заводу в місті Хмельницькому. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сміттєзвалище #сміття #біогаз #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...