• Головна
  • Тепломережі міста модернізують на 4 мільйона 25 тисяч гривень
15:07, 29 січня 2016 р.

Тепломережі міста модернізують на 4 мільйона 25 тисяч гривень

Депутати міської ради затвердили інвестиційну програму на 2016 рік. У результаті відбудеться вдосконалення обладнання комунального підприємства «Південно-Західні тепломережі».
На модернізацію підприємства необхідно 4 млн 25 тис грн. Впроваджені заходи ж окупляться приблизно за 2,5 роки.
Першим кроком модернізації стане заміна трубопроводів теплової мережі на попередньоізольовані. Адже термін експлуатації більшості теплових мереж підприємства перевищує 30 років. Такий захід дозволить значно знизити втрати теплової енергії на ділянках теплових мереж та підвищити надійність системи теплопостачання.
Також на 2016 рік заплановані масштабні реконструкції та переобладнання теплових мереж у Гречанах та у Південно-Західному мікрорайоні.
Планується встановлення регуляторів частоти обертів приводів електродвигунів вентиляторів та димососів в котельнях підприємства. Таку схему можна реалізувати з використанням енергозберігаючого обладнання на базі частотного перетворювача. Це дозволить знизити витрати електричної енергії, зменшити зношуваність запірної арматури, оскільки велику частину часу засувки повністю відкриті; значно знизити витоки та зношуваність підшипників двигунів і насосів, а також робочі колеса насосів за рахунок плавної зміни числа обертів, відсутності великих пускових струмів.
Таким чином, ці заходи зменшать небезпеку аварій, забезпечать одночасний захист двигуна від струмів короткого замикання, замикання на землю, струмів перевантаження, однофазного режиму, недопустимих перенапружень, збільшують ресурси комутуючої апаратури та обладнання та зменшують рівень шуму, що особливо важливе при розташуванні насосів поблизу житлових або службових приміщень.
Відтак, тільки у котельні, що розташована на вулиці Молодіжній, 2, такі заходи зекономлять 133,63 тис грн на рік. Повна модернізація окупиться приблизно за 2 роки.
У котельні на вулиці Північній, 2 уже встановлені два парових котла і один водо-грійний котел.
У цьому році також продовжать активне встановлення засобів обліку. Лічильники мають поставити у 25 будинків.
Впровадження заходів інвестиційної програми на 2016 рік дасть змогу зменшити  використання природного газу та електроенергії на суму 1141,76 тис грн в рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тепломережі #Хмельницький #модернізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...