• Головна
  • Міненерговугілля не впевнене у доцільності добудови двох блоків на Хмельницькій АЕС
17:15, 2 лютого 2016 р.

Міненерговугілля не впевнене у доцільності добудови двох блоків на Хмельницькій АЕС

Міністерство енергетики та вугільної промисловості направило листа до держкомпанії «Енергоатом» і «Укренерго» з проханням визначити доцільність будівництва двох нових блоків на Хмельницькій АЕС.
Нагадаємо, що  у минулому році Верховною Радою було денонсовано угоду про добудову станцій Російською Федерацією.
Відповідно, Міністерство вбачає ризики через імовірне використанням існуючих будівельних конструкцій, що вимагає проведення додаткової незалежної експертизи їх міцності та відповідності вимогам безпеки експлуатації ядерних установок.
«Компанія Skoda JS a.s. не є виробником обладнання, а замовляє його виготовлення в Російській Федерації», – йдеться у повідомленні про співпрацю з чеською компанією.
Наголошують і на тому, що існуючі будівельні конструкції не придатні до розміщення реакторів нових поколінь, які повністю відповідають рекомендаціям МАГАТЕ та інших міжнародних організацій з питань безпеки експлуатації ядерних установок.
У програмі діяльності «Україна-2020» йдеться, що до 2020 року будівництво двох енергоблоків на ХАЕС має завершитися. Фундамент їх був закладений ще за часів СРСР. Про технологію добудови у документі не йдеться.
У намірах «Енергоатом» отримання не менше 70% українського обладнання при добудові 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Наразі готовність енергоблоку №3 становить 75%, а блоку №4 – 25%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ХАЕС #Хмельницький #електростанція #добудова блоків
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...