• Головна
  • Медики назвали епідситуацію в Хмельницькій області нестійкою
17:14, 3 лютого 2016 р.

Медики назвали епідситуацію в Хмельницькій області нестійкою

У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації наголошують на тому, що епідситуація в області оцінюється як нестійка: відзначається ріст захворюваності за деякими нозологіями та внаслідок відсутності планових щеплень дітей впродовж останніх років, наявні сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб.
У минулому році для обласної програми боротьби з інфекційними хворобами та імунопрофілактики з державного бюджету було виділено більше 17 млн грн та більше 1 млн грн з місцевих бюджетів.
Відтак, від державного бюджету у 2015 році поставок не було (у 2014 році їх обсяг склав 69,7% від плану), з місцевих бюджетів профінансовано на 21,5% (у 2014 році – на 47,7%).
Через неповні обсяги забезпечення області медичними імунобіологічними препаратами (МІБП) з державного бюджету стала й критичною ситуацію щодо плану виконання профілактичних щеплень.
У 2015 році в області не зареєстрували випадків висипного та черевного тифу, поліомієліту, дифтерії, кору, малярії, холери, сказу. Низькі показники захворюваності на краснуху та вдвічі менші від попереднього року – на паротит.
У в 1,5 рази виросла захворюваність на туберкульоз у дітей та реєструються випадки тубменінгіту у не щеплених у порівнянні з минулим роком. Ще з 2014 року продовжується зростання захворюваності на кашлюк. 80% випадків зареєстровано у дітей віком до 4 років, які не пройшли процедуру щеплення.
Через відсутність на ринку України ЛПЗ області не забезпечені протигангренозною, протиправцевою, протидифтерійною сироватками, антирабічною вакциною.
Лише 60-85% (рекомендований ВООЗ рівень – 95%) стало охоплення профілактичними щепленнями.
Через спалах у минувшому році поліомеліту в області два раунди вакцинації охопили 82579 дітей.
Нещодавно, 25 січня, був запущений третій раунд додаткової вакцинації проти поліомієліту для цільової групи дітей віком від 2 місяців до 10 років (в області це 135225 дітей).
Нагадаємо, що всередині січня на Хмельниччині було зареєстрована смерть від свинячого грипу. А уже 30 січня надійшла інформація про те, що у області помер чоловік, з великою вірогідністю, від грипу. Смерть зафіксовано у Віньковецькій лікарні. Медики чекають результатів аналізів, однак попередньою причиною смерті вказують грип.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#грип #епідситуація #Хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...