• Головна
  • Ввели кримінальне покарання за незаконну відмову в доступі журналіста до інформації
15:20, 6 лютого 2016 р.

Ввели кримінальне покарання за незаконну відмову в доступі журналіста до інформації

За відповідний законопроект проголосувало 240 народних депутатів з 308, зареєстрованих в сесійній залі. Перешкоджання журналістській діяльності каратиметься штрафом та арештом.
Відтак, Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів» встановлено, що порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер, якщо це було вчинено повторно або щодо державних чи громадських діячів, журналіста, або вчинені службовою особою, або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації, каратиметься позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.
Каратиметься й незаконне вилучення зібраних матеріалів, у тому числі опрацьованих, підготовлених матеріалів, технічних засобів, якими користувався журналіст для виконання своїх професійних обов’язків. Незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності – каратимуться штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.
Штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років – таке покарання встановили, якщо є перешкода у виконанні професійних обов’язків чи переслідування особи журналіста, пов’язаного з його діяльністю.
Дії, передбачені ч. 2 ст. 171, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, – караються штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон #покарання #журналістська діяльність #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...